Renginiai

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ aptarimas

2022 09 29

Tik keisdami save mes galime pakeisti pasaulį. Skaitymas yra vienas lengviausiai prieinamų būdų plėsti savo akiratį bei pasaulio suvokimą, keisti mąstymą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą. Skaitymas – lengva terapija, skatinanti atsipalaiduoti ir pasimėgauti akimirka.
„Vasara su knyga“ – tai septintus metus organizuojama skaitymo skatinimo akcija. Šios akcijos populiarumas kiekvienais metais sulaukia vis didesnio skaitytojų srauto: pastebima, jog vienodai azartiškai knygas skaito ir mokiniai, ir jų tėvai, ir senjorai.
Rugsėjo 28 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje vyko smagus skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ aptarimas. Direktorius A. Venckus pasveikino visus dėkodamas už nuoširdžią bendrystę, gerą nuotaiką. Skaitymo iššūkį įveikė 12 vaikų ir 30 suaugusiųjų. Net 4 iššūkio dalyviai užduotį įveikė dvigubai. Tai puikus saviugdą skatinantis pasiekimas. Linkėdamas ir toliau malonių akimirkų su Knyga, direktorius sėkmingai įveikusiems Skaitymo iššūkį įteikė diplomus bei organizatorių paskirtus prizus – magnetinius knygų skirtukus, kurie papuoš kiekvieno skaitomas knygas bei primins magišką vasaros skaitymo iššūkį. Taip pat kiekvienam įteikti ir bibliotekos paruošti prizai – padėkliukai-raižiniai „Vasara su knyga 2022“.
Aptardami perskaitytas knygas prie arbatos puodelio, susitikimo dalyviai noriai dalijosi mintimis apie įdomias knygas, džiaugėsi priėmę šį iššūkį. Jie teigė, jog skaitymas padeda tobulėti, analizuoti, dalintis idėjomis bei plėsti bendraminčių ratą. Juk smagu savo perskaitytą knygą pasiūlyti kitam!
Amerikiečių rašytoja Maura Roan McKeegan apie knygas rašė: „Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios – liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios – priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais“. Tad skaitykime ir skaitymo malonumu dalinkimės su kitais!
 
Bibliotekininkė Irėna Dugnienė
Lankytojų aptarnavimo skyrius
Foto I. Dugnienės. R. Vilčinskienės

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-29