Renginiai

Skaitmeninės savaitės 2024

2024 05 30

Alizavos biblioteka kvietė lankytojus dalyvauti skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcijoje „Skaitmeninės savaitės 2024“

 

Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams

                      Gegužės 16 d. 5 lankytojai klausėsi e. atpažinties eksperto ir „SK ID Solutions“ verslo vadovo Lietuvoje Viktoro Kamarevcevo patarimų, kaip sustiprinti asmeninį imunitetą prieš elektroninius sukčius.

Sprendė kolektyvinį testą ir pasitikrino žinias. Pasižymėjo lektoriaus nurodytus svetainių adresus, kuriuose galima plačiau paskaityti šia tema.

 Nebūk be ryšio

                      Gegužės 21 d. 2 lankytojai klausėsi Ryšių reguliavimo tarnybos Elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiojo patarėjo dr. Virgilijaus Stundžios pranešimo apie ryšio įvairoves, privalumus ir trūkumus. Mokėsi, kaip pasitikrinti, kokios kokybės interneto prieigos paslaugos gali būti teikiamos norimu adresu. Išgirdo apie sutarties sudarymo būdų ir formų įvairovę. Mokėsi svetainėje https://matuok.lt

 patikrinti interneto kokybę: duomenų gavimo ir duomenų siuntimo spartas, delsą, fliuktaciją. Sužinojo, kur kreiptis esant nekokybiškai interneto paslaugai.

 Vaikų patyčios internete: ką svarbu žinoti suaugusiems

                       Gegužės 29 d. 11 Alizavos pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinių tėvelių išklausė Vaikų linijos kampanijos BE PATYČIŲ koordinatorės Eglės Tamulionytės pranešimą apie vaikų patyčias internete. Išgirdo išsamų paaiškinimą, kas yra patyčios. Sužinojo, kad tai siekis pažeminti kitą ir, sukėlus poveikį, iš to gauti malonumą. Patyčioms būdingas pasikartojimas, nuolatinis noras tai daryti. Elektroninės patyčios dar pavojingesnės ir jų poveikis dar sunkesnis, nes jos plinta, net tada, kai vaikas miega. Dėl to patyčiose labai svarbu padėti vaikui, kuris dažnai nebepajėgus suvaldyti situacijos. Lektorė patarė tėveliams vaikų dažniausiai naudojamas programėles parsisiųsti ir panagrinėti, kaip blokuoti turinį. Taip pat rekomendavo ryšių reguliavimo puslapį https://www.svarusinternetas.lt/,kuriame galima pranešti apie žalingą turinį. Lektorė papasakojo apie interneto žodyną – angliškus trumpinius, įvairias ikonėles – kurias nepilnamečiai naudoja tyčiodamiesi vieni iš kitų. Lektorė perspėjo, ką svarbu vaikams mokėti bendraujant internete.

 

Panų gauja

 

                      Gegužės 28 ir 29 d. trylika 7 klasės mokinių žiūrėjo šveicarų režisierės Susanne Regina Meures 2022 m. sukurtą dokumentinį filmą „Panų gauja“. Filmas – apie influencerių šeimą. Labai daug mokyklinio amžiaus vaikų svajoja tapti nuomonės formuotojais. Keturiolikmetei Leonie tai pavyko. Mergina veiklos turi tiek, kad abu tėvai dukros „Instagram“ pavertė savo pilno etato darbu. Gauti nemokamų drabužių ir sportbačių smagu. Tačiau susikūrusi karjerą iš kasdienybės Leonie pastatė save į bjaurią padėtį – užuot, tiesiog buvusi paaugle, ji visuomet turi gerai atrodyti, komentuoti, įkvėpti kitus. Filmas nagrinėja „fanboyizmo“ (fanų kultūros), priklausomybės nuo socialinių tinklų temas.

                      Septintokai žiūrėdami filmą, savo jausmus vaizdavo emociukais. Dauguma sakė, kad juos tai pyktina, kad nenorėtų tokio gyvenimo.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

Nuotraukos D. Miknevičienės

                     


Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-30