Renginiai

Šiaudelių šnarėjimas

2023 11 23

Kiekvienas galime rasti būdų, kaip puošti savo būtį, suteikti jai daugiau grožio ir prasmės, o gerumas sklinda dar toliau, kai juo dalinamasi su kitais. Kūrybos galios beribės...

Gamta yra nuostabi kūrybos dirbtuvė: viskas, prie ko prisiliečia žmogaus ranka, gali virsti meno kūriniais. Vienas pigiausių ir greičiausiai gamtoje užaugančių natūralių medžiagų yra šiaudai. Kūryba iš šiaudų padeda išlaisvinti savo mintis, atskleisti vidinį pasaulį, fantazijas, svajones. Yra daugybė rankdarbių iš šiaudų, nuo kurių galima pradėti savo naujojo pomėgio kelionę. Iš šiaudų pagaminti kūriniai gali būti saugomi ilgą laiką, jų pirminė išvaizda nesikeičia ilgai.

Lapkričio 23 d. tradicinių amatų meistrė Zita Kumpelienė visus norinčius pakvietė į nemokamą edukacinį užsiėmimą „Šiaudiniai eglutės žaisliukai, girliandos“.

Dalyviai susipažino su šiaudinių kalėdinių žaisliukų, girliandų pynimo technologija. Sužinojo, kaip teisingai parinkti ir paruošti šiaudą darbui. Klausantis meistrės Z. Kumpelienės pasakojimo bei pamokymų, rankose tyliai šnarėjo šiaudeliai. Dalyviai gamino natūralius lietuviškus papuošalus kalėdinei eglutei ar buičiai papuošti. Procesas nepatyrusiam nėra lengvas, reikia kruopštumo ir susikaupimo. Bet jei išmokai vieną reketuką (šiaudinę figūrėlę) surišti, visa kita – kūryba ir fantazija. Pati maloniausia darbo dalis, kai matai, jog kūrybos idėja įgauna pavidalą... Tą pajuto ir užsiėmimo dalyviai. Jie teigė, jog dirbti su šiaudais yra smagu ir malonu. Tai tarsi meditacija... Po šio užsiėmimo kiekvienas dalyvavęs savo namuose turės po mažą šiaudinį stebuklą, primenantį šį užsiėmimą.

 

Bibliotekininkė Irėna Dugnienė
Kupiškio SVB
Nuotraukos I. Dugnienės, R. Vilčinskienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-24