Renginiai

Rudens puokštė ELENAI MEZGINAITEI

2021 10 25

Poetės Elenos Mezginaitės 80-osioms gimimo metinėms skirtą rudeninių gėlių puokštę suskynė rokiškėnai, kupiškėnai ir panevėžiečiai. Ir neatsitiktinai: Elena 1941 m. spalio 31 d. gimė Rokiškio rajono Petriškių kaime, jaunystėje (1962–1965 m.) dirbo Kupiškio rajono laikraščio redakcijoje, o didžiąją gyvenimo dalį praleido Panevėžyje.
Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokiniai ir mokytoja metodininkė Jolanta Augulienė atvežė jausmingą ir įtaigią poetinę kompoziciją „Dešimt žingsnių“. Literatūriniame konkurse „Baltu Elenos Mezginaitės taku“ dalyvavusi kupiškėnė Regina Baltrūnienė paskaitė du poetei skirtus eilėraščius. Prisiminimais apie E. Mezginaitę dalinosi ir ekrane rodomas nuotraukas komentavo Lina Matiukaitė ir žurnalistė Virginija Juškienė. Panevėžietis kompozitorius Sigitas Stankūnas atliko dainas pagal E. Mezginaitės žodžius, prisiminė susitikimus su žymiausia Aukštaitijos poete.
Už gražią bendrystę ir kūrybingas idėjas esame dėkingi projekto „Baltu poetės Elenos Mezginaitės taku“ sumanytojai, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojai Daivai Vilkickienei.
Fotografavo Jolita Pipynienė ir Lina Matiukaitė.
Lina Matiukaitė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja

Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-30