Renginiai

Rašėme Nacionalinį diktantą

2020 02 28

Vasario 28 d., Nacionalinio diktanto organizatoriai jau tryliktą kartą kvietė visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.
Naivių bibliotekoje Nacionalinis diktantas rašomas jau šeštą kartą. Pasitikrinti lietuvių kalbos žinias panoro septynios dalyvės. Šįmet rašančiųjų buvo mažiau. Ne vienas rašančiųjų diktantą čia, tai darė ne pirmą kartą. Tai Marytė Šližauskienė, Julia Virbickienė, Živilė Kaulakienė, Rita Stočkienė. Pirmą kartą diktanto rašyti atėjo Rita Giliuvienė ir Edita Stočkutė.
Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją. Prozininkės, publicistės ir poetės Birutės Jonuškaitės tekstą „Milinė" skaitė televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Tekstas buvo gražus ir skaitomas raiškiai. Diktanto rašyba nebuvo sunki, o skyryba suabejojo ne vienas. Jame buvo senovinių žodžių.
Džiugu pastebėti, kad Nacionalinio diktanto rašymas bibliotekoje netapo sunkiu žinių patikrinimo egzaminu, tai buvo dėmesio ir pagarbos parodymas savo istorijai ir gimtajai kalbai, pabuvimas kartu ir malonus pabendravimas.
M. Levickienė
Naivių SAP vyresnioji bibliotekininkė
Foto M. Levickienės

Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-09