Renginiai

Pristatyta Elenos Mezginaitės pokalbių su kultūros žmonėmis knyga

2021 12 16

Gruodžio 15 dieną Kupiškio viešojoje bibliotekoje pristatyta Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos parengta ir išleista publicistikos knyga „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas“.
Neatsitiktinai panevėžiečiai pristatė šią knygą Kupiškyje. Poetės gyvenimas ir kūrybinė veikla skleidėsi tarp trijų miestų: Rokiškio, Kupiškio ir Panevėžio. Atvykusi į Aukštaitijos sostinę 1965-aisiais, Elena Mezginaitė kaip žurnalistė dirbo įvairiuose spaudos leidiniuose. Per keturiasdešimt kasdieninio darbo periodikoje metų, ji pakalbino daugybę panevėžiečių – kultūros lauko žmonių, juolab su daugeliu iš jų, ypač teatralais, ją siejo ilgametė bičiulystė. Knygoje publikuojami 32 pokalbiai, iliustruoti nuotraukomis, o medžiagos išdėstymas chronologine seka leidžia pajausti praėjusio laikmečio alsavimą.
Knygą pristačiusios E. Mezginaitės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė ir knygos sudarytoja Sandra Voveriūnienė pasidžiaugė, kad leidinys gražiai papildo Panevėžio krašto kultūros istoriją ir papasakojo apie kitas projektų, skirtų poetės ir publicistės 80-mečiui, veiklas: prie bibliotekos atidarytas kalbantis eilėmis atminimo suoliukas, surengtas moksleivių ekslibriso konkursas, parengtas literatūrinis maršrutas, bibliotekos interneto svetainėje įkurta Elenos Mezginaitės erdvė. Praėjusiais metais šiai Panevėžio bibliotekai suteiktas Elenos Mezginaitės vardas.
Renginį gražiai papildė Panevėžio kolegijos studentų ir alumnų teatro, vadovaujamo Daivos Andrašiūnienės, atlikta literatūrinė kompozicija „Teisi ir graži kaip gyvenimas“, skirta poetės Elenos Mezginaitės 80-mečiui.
 
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė

Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-16