Renginiai

Poezijos pavasario aidai Kupiškyje

2023 06 12

Kupiškio viešosios bibliotekos ir literatų klubo „Lėvens balsai“ organizuojama tradicinė šventė „Poezijos pavasario aidai Kupiškyje“ sukvietė į mūsų miestą kaip niekad gausų būrį kūrėjų. Sulaukėme svečių iš Aukštaitijos rajonų literatų klubų – Pakruojo „Židinio“, Rokiškio „Vaivorykštės“, Pasvalio „Užuovėjos“, Biržų „Versmės“, atvažiavo svėdasiškė, fondo „Baltasis balandis“ vadovė Aldona Širvinskienė, ukmergiškiai Albinas Kuliešis ir Raimondas Karmazinas, dalyvavo ir šeimininkai – „Lėvens balsų“ literatai.

Vienuoliktoji šventė vyko įvairiaspalviais pinavijų žiedais papuoštoje bibliotekos Konferencijų salėje ir buvo skirta Aukštaitijos metams. Taip pat prisiminėme šiais metais jubiliejus būtų šventusias, bet jau Amžinybėn iškeliavusias, buvusias „Lėvens balsų“ nares Aliutę Eleną Markevičiūtę (1923–2017), Palmą Stančikaitę (1933–2006) ir Eugeniją Urbonienę (1943–2017), veikė šių literačių atminimui skirta parodėlė. Keletą jų kūrinėlių paskaitė bibliotekininkė Irėna Dugnienė ir Rita Liogienė.

Kaip jau įprasta, didžiąją renginio dalį užėmė savosios kūrybos skaitymas, apsikeitimas dovanėlėmis – knygomis ir įvairiais suvenyrais. A. Kuliešis padovanojo paties išdrožtą angelą ir sakė: „Kad jūsų biblioteka sargą turėtų“. Prie skaitomų eilių labai derėjo Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinio vokalinio ansamblio „Juodupėlė“ (vadovė Aldona Bagdonienė) dainos ir jaunojo gitaristo iš Panevėžio Beno Lažausko atliekamos melodijos.

Šventės dalyviai dar neskubėjo į namus, apžiūrėjo atnaujintą mūsų biblioteką ir liko ja sužavėti. Prie kavos puodelio mielai bendravo improvizuota kavine virtusioje Parodų salėje.

Dėkoju visiems, kartu sukūrusiems jaukią ir šviesią poezijos ir muzikos šventę.

Iki kitų susitikimų. Jau turime kvietimus dalyvauti pasvaliečių šventėje „Krinčino verdenės“ ir apsilankyti A. Kuliešiaus įkurtoje „Grafo galerijoje“.

 

Lina Matiukaitė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja, klubo „Lėvens balsai“ kuratorė
Nuotraukos Jolantos Vosylienės, Virginijos Juškienės, Albino Kuliešio ir Linos Matiukaitės.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-12