Renginiai

Poezijos ir muzikos popietė bibliotekoje

2022 06 16

Eit per žemę aš lėtai nemoku.
Gyvenu aš greitai. Vis kasdien greityn greityn.
Gal esu aš vėjas? Viesulas? Gal paukštis?
Reikia man kaskart pakilt aukščiau, aukštyn.
(„Esu aš paukštis“. Stefanija Akromaitė-Navickienė)
Birželio 15 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje knygų klubo „Knygius“ susitikime vyko poezijos ir muzikos popietė „Esu aš paukštis“. Vakaro svečiai, atkeliavę iš Marijampolės – poetė Stefanija Navickienė ir dainuojamosios poezijos atlikėjas Rimantas Lekeckas pristatė eilėraščių knygą „Piligrimai be grimo“. Dailininkės Gabrielės Venckutės jaukiai iliustruota knyga labai tiko vakaro nuotaikai.
„Eit per žemę aš lėtai nemoku...“ – taip save pristato Stefanija. „Šie žodžiai turbūt geriausiai pasako, kas aš esu. Pirmiausia aš esu keturių talentingų vaikų mama. Dar esu žmona. Kokia, tepasako mano vyras. Dar esu mokytoja. Kokia, klauskit mano mokinių, jie nemeluos... Dar esu aktorė, laisvalaikiu vaidinanti Liudvinavo miestelio mėgėjų teatre „Žalias sodas“. Dar esu užkietėjusi keliautoja, piligrimė, pėsčiomis tris kartus įveikusi po 300 ir daugiau Šv. Jokūbo kelio kilometrų, o kiek kilometrų nuskrieję su vyru motociklu, galbūt tik vėjas suskaičiuos. Ji mano, kad kūrybai būtina sąlyga – motociklo greitis ir vėjas. Kai vėjas išpučia iš galvos kasdienybės nuotrupas, rūpesčius ir problemas, tik tuomet atsiranda vietos kūrybai. Be motociklo ir greičio nebūtų kūrybos, o be kūrybos gyvenimas būtų pilkas lyg nespalvota fotografija...
Rimantas – neeilinis žmogus, jis ne tik dainuojamosios poezijos atlikėjas, bet ir Marijampolės sav. Šunskų miestelio seniūnas, besirūpinantis paties įkurtu fazanynu, o apie silkių kasyklą sklinda legendos… Jis taip pat kasmetinio festivalio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…”, skirto V. Kernagiui atminti, koncertų organizatorius. Kūrybos keliai suvedė šiuos panašius ir kartu skirtingus žmones. Popietės metu pristatytos nuoširdžios eilės ir muzikinis jų interpretavimas nepaliko abejingų, suvirpino klausytojų širdis. Stefanijos skaitomos eilės ir pasakojimas, kaip gimsta eilėraštis, o Rimanto talentas eilėraštį paversti daina, susitikimo dalyviams labai patiko. Vakaro pabaigoje, Stefanija mielai dalino autografus su prasmingais palinkėjimais tiems, kas įsigijo jos poezijos knygelę. Ačiū mieliems svečiams už puikiai praleistą trečiadienio vakarą, o knygų klubo „Knygius“ nariams už mielą pasibuvimą. Ačiū klubo vadovei Editai už skanų jubiliejinį tortą, kurio užrašas nepaliko abejingų. Geros vasaros, mieli knygos bičiuliai.
Rita Senvaitienė
Knygų klubo „Knygius“ kuratorė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-16