Renginiai

Pirmoji mažylių viešnagė knygų karalystėje

2022 09 15

Rugsėjo 15 dieną į biblioteką atvyko keturiolika Alizavos pagrindinės mokyklos jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikų.
Mažyliai jau žinojo, kad biblioteka – tai patalpa, kurioje labai daug knygų. Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie abėcėlę, apie knygų išdėstymo tvarką. Paaiškino elgesio bibliotekoje taisykles. Pamokė, kaip tinkamai elgtis su knyga. Parodė labai gražių ir spalvingų paveikslėlių knygų.
Danielius ir Benita perskaitė inovatyvią Christie Matheson paveikslėlių knygą „Pabelsk į stebuklingą medį“. Pabeldus kelis kartus į kamieną, išauga lapai, paliesti pumpurai pražįsta, pakračius knygą, nukrinta obuoliai. Padėdami magiškam medžiui pasiruošti skirtingiems sezonams, vaikai per kūrybišką žaidimą susipažįsta su visais metų laikais. Knygutė skatina mylėti gamtą.
Kitą knygą – Agostino Traini „Šefo Samčio didžioji išvyka“ – bibliotekininkė skaitė televizoriaus ekrane. Šioje paveikslėlių knygoje Samtis su savo bičiuliais keliauja po patį įdomiausią maisto pasaulį. Sužino, kaip auginami javai, kaip kepama duona ir pyragai, sužino iš kur atsiranda druska ir cukrus, kakava ir šokoladas bei kitas paslaptis.
Trečią knygą vaikai skaitė iš planšetės. Iš papildytos realybės knygos „Afrikos gyvūnai“ rangėsi ir šnypštė gyvatė, knygoje pešėsi riaumodami liūtai, staiga išaugusio medžio lapų skabyti kėlėsi žirafa, skraidžiojo papūga, ropinėjo voras. Vaikams labai patiko žaisti su gražiaisiais Afrikos gyvūnais, nes liesdami planšetės ekraną, jie galėjo valdyti gyvūnėlius bei keisti jų dydį.
Bibliotekininkė mažiesiems padovanojo po knygiuką – unikalias iš vieno A4 formato lapo išlankstytas knygeles, kurias sukūrė garsūs Lietuvos rašytojai ir iliustratoriai.
Ir dar kiekvienam uždėjo dailininkės Ievos Babilaitės dizaino „O!“ akinius, kurie reiškia „keičiu požiūrį“. Nuo šios dienos Alizavos mokyklos mažieji keičia požiūrį į biblioteką.
Iš gausybės gražiausių knygelių kartu išsirinkę vieną, išsinešė skaityti ją į savo klasę. Perskaitę ir vėl būtinai apsilankys bibliotekoje.
 
Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-15