Renginiai

Pažintis su lietuviškomis mitologinėmis būtybėmis

2022 10 18

Biržų r. Kirkilų pramogų parkas vilioja vaikus amerikoniškomis baidyklėmis: zombiais, vaiduokliais, vampyrais.
Bibliotekoje apsilankę Alizavos pagrindinės mokyklos jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai sužinojo apie lietuviškas baidykles arba kitaip tariant mitologines būtybes. Net 26 aprašė ir nupiešė rašytoja ir dailininkė Kotryna Zylė. Sutalpintos jos knygoje, kuri vadinasi „Didžioji būtybių knyga“. Rašytoja teigia, kad šios būtybės niekur nedingo iš žmonių gyvenimo, tiesiog susirado kitas vietas, kur pasislėpti.
Daugiausiai mažylių dėmesio sulaukė Maumas – lietuvių mitinė būtybė, gyvenanti pelkėse ir šuliniuose. Senovėje juo baugindavo vaikus, kad šie nenuklystų į pavojingas vietas. Pamatę maumą mažyliai bėgdavo, tačiau, jei kuris parklupdavo, Maumas ant jo užlipdavo ir šokinėdavo drabstydamas žaliomis putomis. Mūsų dienomis Maumo pamatyti beveik neįmanoma, nes jis bijo švarių ir šviesių namų. Jis dažniausiai šlepsi miestuose po plačius smirdančius vamzdynus.
Iš skaidrių mokyklinių klijų, skysto skalbiklio Persil ir žalio guašo vaikai pasigamino po Maumo šlykštuką.
Mažieji susidomėję vartė įdomiąją knygą. Atidžiai nagrinėjo požemio būtybių: kaukų, velnio, žiburinio paveikslėlius. Labai patiko raudonplaukė ugnies deivė Gabija, žmonėms turtus nešantis aitvaras. Visi įsitikino, kad lietuviškos baidyklės nė kiek ne prastesnės už amerikoniškas.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė


Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-18