Renginiai

Pamoka apie jausmus ir emocijas

2023 01 17

Žaisdami Lauros Buzienės stalo žaidimą „Šviesiuko emocijos“ (leidykla „Lucilijus“, 2021 m.) Alizavos pagrindinės mokyklos mažiausieji ugdytiniai mokėsi atpažinti ir įvardinti jausmus ir emocijas.
Apie vaikų jausmus ir emocijas smagiai eiliuoja Indrė Zalieckienė eilėraščių knygoje „Kaip sutramdyti žvėryną“ (leidykla „Alma littera“, 2021 m.).
Mažyliai klausėsi skaitomo eilėraščio „Arklys kambaryje“ ir ant „Šviesiukų“ veidų piešė – vieni piktą, kiti labai linksmą – „arklio“, kuris kambaryje padarė didžiausią netvarką, emocijas. Klausydamiesi skaitomo eilėraščio vaikai sužinojo, kad jausmus ir emocijas galima pakeisti, pavyzdžiui, padarius pritupimų, pasivaikščiojus ar pabėgiojus: „Padarėme dešimt / Lėtų pritūpimų, / Ir, žiū, tas arklys / Iš tikrųjų aprimo.“ Ant „Šviesiukų“ vaikai piešė pasikeitusias emocijas.
Mažieji klausėsi eilėraščio „Žirafa kuprinėje“ ir ant „Šviesiukų“ vaizdavo „žirafos“, kuri sulamdė pratybas ir piešinius, kuri spardė per pamokas suolą ir kėdę, nuotaikas.
Eilėraštis toliau smagiai pasakoja, kad, „žirafai“ pakasius paausį, o per pertrauką leidus smagiai pabėgioti, ji virsta... pakabuku. Vaikai vaizdavo pasikeitusias „Šviesiukų“ emocijas.
Smagios eilės ir pratimai su „Šviesiukų“ veidukais mokė mažuosius suvokti, kad jausmai ir emocijos nėra nei geri, nei blogi. Tiesiog reikia stengtis juos suprasti, leisti jiems būti ir po truputį mokytis juos keisti.
 
Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė
Foto D. Miknevičienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-01