Renginiai

Pagarba gyvūnams turi tapti kiekvieno moralės norma

2022 10 06

Visą rugsėjį Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai kūrė menines instaliacijas. Burtų keliu išsitraukę gyvūną, rinko apie jį informaciją. Tą gyvūną „apgyvendino“ savo klasės nišoje, išradingai pavaizdavo jo aplinką bei gyvenimo būdą. Suradę bibliotekoje knygas apie jį, perskaitė ir sukūrė teatralizuotus pristatymus.
Spalio 3 dieną vyko menų inkubatoriaus „Priimk mane tokį, koks esu“ rezultatų apžiūra. Autoritetingai vertinimo komisijai, kurią sudarė Aukštaitijos regioninio parko biologinės įvairovės skyriaus vyr. specialistė Renata Ulinskienė, Alizavos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Jukonė, dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Audronė Užtupienė, Kupiškio Kultūros centro Alizavos padalinio darbuotojos Sandra Guginienė ir Rolanda Užtupaitė, mokiniai demonstravo savo žinias. Pasakojo perskaitytas pasakas ir istorijas. Pasakojo apie „savojo“ gyvūno teikiamą naudą žmonijai. Atskleidė, kuo žmogus gali prisidėti prie to gyvūno gerovės. Dainavo, minė mįsles, vaišino patiekalais, netgi šoko.
1–4 klasių tarpe nugalėtojais pripažinti pirmos klasės mokiniai. Jie išradingiausiai pristatė savo gyvūną – karvutę.
5–10 klasių tarpe skirtos net dvi pirmosios vietos. Dešimtokams – už originaliai bei estetiškai nišoje apgyvendintą varną ir teatralizuotą jos pristatymą. Šeštokams – už originalią, visus kriterijus atitikusią meninę vištos ir gaidžio kompoziciją ir visapusiškai išsamų iš šių gyvūnų gaunamos naudos bei pagalbos jiems pristatymą. Už perskaitytas ir papasakotas knygas apie vištelę ir gaidelį.
Vertinimo komisija gyrė ir kitų klasių mokinius už išradingumą, kruopščiai atliktus darbelius, gražius pasakojimus, gražias dainas.
Visiems menų inkubatoriaus dalyviams įteiktos Alizavos bibliotekos padėkos ir saldūs prizai, kuriuos vaikams padovanojo UAB „Naujoji Vizonda“ savininkė Danutė Mažeikienė.
Klasės nugalėtojos gavo ypatingą dovaną – išvyką į Forum cinemas kiną. Bilietus į kiną Alizavos pagrindinė mokykla įsigys už priduotus elektros ir elektroninės įrangos atliekų kilogramus, dalyvaujant nacionaliniame ekologiniame projekte „Mes rūšiuojam“.
 
 
Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė
Foto D. Miknevičienės

Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-06