Renginiai

NIEKO OMŽINO

2021 06 22

Jis toks možas! Toks možas gyvėnimas,
Kaip rasa žolynėliais nubagus.
Jis toks trumpas, kaip žingsnis vaikėlio,
Kaip saulala, kai vakaran sada...
Gerda Jankevičiūtė
 
Birželio 18 dieną į Kupiškio viešąją biblioteką rinkosi poezijos mylėtojai, susipažinti su dar viena Gerdos Jankevičiūtės knyga „Nieko omžino...“ Ji jau septintoji, bet išskirtinė, nes parašyta kupiškėnų tarme.
G. Jankevičiūtė jau daug metų gyvena Klaipėdoje, bet gimė Kupiškio krašte, Bajorų kaime. Baigusi Skapiškio vidurinę mokyklą svarstė studijuoti lietuvių literatūrą, bet pasirinko medicinos mokyklą ir visą gyvenimą dirbo slaugos administratore. Kaip Gerda sakė, į Skapiškio kraštą grįžta dažnai ir visada išvažiuoja su liūdesiu, prisimindama vaikystės kaimą, žmones, kurie, atrodo, buvo geriausi... Dar mokykloje buvo ne tik gabi literatė, bet ir puiki skaitovė.
Gerda yra Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narė, aktyvi literatūrinių renginių dalyvė, šventės „Lygiadienio giesmė“ laureatė. Vadovauja Klaipėdos rajono literatų klubui „Potekstė“, yra Trečiojo amžiaus universiteto narė.
Tikroji poezijos mūza Gerdą aplankė sulaukus brandaus amžiaus – pirmąją knygą išleido 2008 m. Jos eilėraščiuose nuolat persipina iš vaikystės atėję gamtos stebuklai, eilėraščiai gimsta iš ilgesio gimtajam kraštui, žmonėms. Autorės skaitomi eilėraščiai labai derėjo ir gražiai nuskambėjo kartu su folkloro ansamblio „Kupkėmis“ dalyvių Almos Pustovaitienės, Daivos Palionienės, Neringos Vaitiekaitienės ir Aušros Uldukienės atliekamomis kupiškėniškomis dainomis. Žavėjo poetės nuoširdus bendravimas su visais susirinkusiais ir jos skaitomi posmai.
Kupiškio viešoji biblioteka yra šios knygos leidybos rėmėja, todėl eilėraščių rinkinį „Nieko omžino“ skaitytojai galės rasti Kupiškio viešosios bibliotekos ir visų jos padalinių dokumentų fonduose.
                                                                           Roma Vasiliauskienė
                                                               Kraštotyros ir edukacijos skyrius
Foto R.Vilčinskienės, L. Matiukaitės


Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-22