Renginiai

Nagrinėjo jutuberės Klaudijos problemas

2023 05 12

Gegužės 12 d. Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniams interaktyvi skaitymo skatinimo pamoka vyko Kupiškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Įdomią edukaciją „Kokių problemų turi „Draugotekos“ žaidimo herojė Klaudija?“ organizavo edukatorė Ingrida Žurauskienė.

Prisijungę prie kahoot programėlės, mokiniai grupelėse rungtyniavo, kas geriau apibudins Klaudiją: kokiomis savybėmis ši pasižymi, ką labiausiai mėgsta žaisti, kas yra jos tėvai ir t. t. Pagal duotus pradinius žodžius kūrė istorijas apie Klaudiją.

Mokiniai sužinojo, kad darbšti jutuberė Klaudija, mėgstanti rengti labdaros renginius, kolekcionuojanti įvairių asmenų biografijas yra karo pabėgėlė.

Bibliotekininkė Ingrida parodė knygas, kurių pagrindiniai personažai susiduria su panašiomis problemomis kaip ir jutuberė Klaudija. Tai Morgano Matsono „Kol tavęs nebuvo“, Barbaros O'Connor „Kaip pavogti šunį?“, Onjali Q. Rauf „Berniukas klasės gale“, Jerry Craft „ Naujokas“, Care Santos „Melas“ ir Astridos Lindgren „Ronja plėšiko duktė“.

Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai ruošdamiesi šiai edukacijai perskaitė „Ronją plėšiko dukterį“. Apie Ronją trumpai papasakojo Akvilė. Viktorija papasakojo apie karo pabėgėlį berniuką, sėdintį klasės gale.

Edukatorė kvietė mokinius diskutuoti apie kitų tautybių žmones, ką reiškia neturėti namų, klausė, ką šie žino apie pabėgėlius. Kiekvienas turėjo atrasti knygoje po du daiktus, kuriuos pasiimtų bėgdami iš namų. Mokiniai pasirinko po knygą, kurią norėtų išsiųsti dovanų draugams emigrantams, rašė jiems laiškus.

Įdomios interaktyvios užduotys mokiniams labai patiko. Perskaityta knyga apie Ronją nusidažė kitomis spalvomis. Atsirado susidomėjusių ir kitomis rekomenduotomis knygomis.

Bibliotekininkė Ingrida parodė mokiniams gražiąsias Kupiškio VB sales, vaikų ir jaunimo literatūros kampelius ir pakvietė dažniau čia apsilankyti.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė


Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-12