Renginiai

5 metai su „Knygiumi" (2017–2022)

2022 10 27

Nėra geresnio laiko kaip laikas, praleistas su knyga... Knyga turtina, knyga moko, pataria... Ji ir pralinksmina, nuramina, paguodžia, gelbėja nuo vienatvės. Ir kelią teisingą parodo...
Šių dienų biblioteka neapsiriboja vien tik knygų saugojimu ar išdavimu. Biblioteka jau tapo skaitytojų/lankytojų susitikimo vieta, sudaranti galimybes kultūringam ir turiningam laisvalaikiui, tobulėjimui.
2017 m. spalio 25 d. būrelis bibliotekos skaitytojų nusprendė susiburti į grupę ir rinktis vieną kartą per mėnesį. Taip „gimė“ knygų mylėtojų klubas „Knygius“, kurio vadove išrinkta Edita Petrulienė, kuratore – lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Rita Senvaitienė. Pagrindinė „Knygiaus“ veikla – susitikimai/pokalbiai apie skaitytas knygas, naujų knygų pristatymai bei aptarimai, dalyvavimas įvairiose skaitymo akcijose. Tokie susitikimai – savotiškas savęs tobulinimas, jaukus bendravimas su skaitančiais žmonėmis, galimybė išsakyti savąją nuomonę bei tolerantiškai priimti kito.
2022 m. spalio 26 d., šiltą rudens popietę, „Knygius“ šventė klubo gyvavimo 5-metį. Gausiai susirinkusiems knygų bičiuliams klubo kuratorė Rita akcentavo, jog prieš 5-erius metus sukurtas klubas vienija įvairaus amžiaus ir skirtingų profesijų asmenybes, juos jungia perskaitytų knygų kalba. Veikloje dalyvauja 30 įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės nuo 30 iki 80 metų.
Kartą per mėnesį vykstantys susitikimai – tai gyvas bendravimas, šilti santykiai tarp žmonių, kurių rankose – Knyga. Ir ne tik: per šiuos 5-erius metus matyta daug kino filmų ir spektaklių, nemažai keliauta. Susitikimų metu skaitymo bičiulės noriai dalinasi mintimis apie perskaitytas knygas, diskutuoja. Kiekvieno susitikimo metu stengiamasi aptarti kiek įmanoma daugiau Lietuvos ir užsienio literatūrinių naujienų. Skaitomos įvairias premijas gavusios knygos. Prisimenami lietuvių rašytojų jubiliejai, stengiamasi kuo daugiau sužinoti apie autorių ir jo kūrybą. Kiekvienais metais minimas klubo „Knygius“ gimtadienis, valgomas šventinis tortas.
„Knygiaus“ narės aktyviai dalyvauja skelbiamose įvairiose skaitymo akcijose. Tai „Metų knygos rinkimai“, kasmet vyksta į Knygų mugę. Pati mėgstamiausia akcija – skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kviečianti perskaityti penkias knygas nurodyta tema. Nekantriai laukiama, kokios temos bus, dar didesnis nekantrumas apima laukiant iššūkio metu perskaitytų knygų aptarimo: svarbu su kitais pasidalinti mintimis ir emocijomis.
Šventiniame susitikime dalyvavo rašytoja Lavisa Spell (sutrauktas angliškas išsireiškimas – love is a spell (liet. meilė yra kerai)). Lavisa Spell (tikrasis vardas – Auksė Šiugždinienė) – 5 knygų autorė: „Regėtoja“ (pati naujausia), „Būti (su) ragana“, „Tapk ragana (jei nori)“, „Narvelyje“ ir „Meilėje kaip kare“. Jos romanai kupini ne tik meilės, bet ir magijos, o moteriškumas siejamas su raganiška prigimtimi. Tą pasako ir knygų pavadinimai. Rašytoja sako, jog pasirinktas slapyvardis – jos gyvenimo moto: bet kokiai veiklai reikia meilės.
Lavisa Spell knygų bičiulėms papasakojo, kas ją, dirbusią gimnazijoje ir dėsčiusią anglų kalbą, paskatino tapti rašytoja. Ji teigė, jog niekada nesvajojo tapti mokytoja, visada svajojo rašyti. Dirbant mokytoja ilgainiui kilo noras kažką pakeisti. Galiausiai supratusi, kad galimybės pačios iš dangaus nekrenta, reikia jų ieškoti pačiam, daryti tam tikrus žingsnius. Ji tai padariusi: priėmė patį baisiausią savo gyvenime sprendimą ir tapusi rašytoja.
                      Tiek susitikimo metu, tiek bendraujant prie arbatos puodelio ir šventinio torto, rašytoja Lavisa Spell dalinosi mintimis, kaip „gimsta“ jos knygų siužetai, iš kur semiasi informacijos, ypač tos paslaptingos – magiškos. Jai svarbu rašant, kad knygos paliktų lengvą, gerą, šviesią nuotaiką. Jos knygos – lengvo turinio, kurias galima skaityti pavargus po darbų. Rašytoja yra iš tų žmonių, kurie tiki, kad visas mūsų gyvenimas yra stebuklas. Magija jai yra natūrali kasdienybės dalis. Ji domisi amžinaisiais klausimais, skaito daug knygų saviugdos temomis, klauso paskaitų, seminarų, stebi žmones ir aplinką. Lavisa Spell akcentavo, kad magija jai padeda laisviau išreikšti kai kuriuos dalykus, kuriuos ji nori perteikti savo knygose, parodyti kiek kitokį žvilgsnį į pasaulį ar į savo vidų.
Į susitikimą rašytoja Lavisa Spell atsivežė Mėnulio būgnus, kuriuos išbandė visos knygiukės. Šie muzikos instrumentai ypatingi savo paprastumu, o groti juo gali kiekvienas, pradedant vaiku ir baigiant senoliu. Norint groti, visiškai nereikia pažinti natų ar išmanyti muzikos. Grojimas juo kiekvieną nuveda savu keliu, nuramina. O tai yra svarbu – tirpdyti ribas, atsirandančias tarp magiškos muzikos ir žmogaus.
Susitikimo dalyvės pasisėmė pozityvios energijos, buvo sužavėtos rašytojos Lavisos Spell paprastumo bei malonaus bendravimo. Kiekviena galėjo įsigyti norimą rašytojos knygą, o ji pati bibliotekos skaitytojams padovanojo savo knygas su palinkėjimų įrašu. Klubo kuratorė Rita kiekvienai klubo bičiulei įteikė simbolinį medalį-padėkliuką, kuris primins „Knygiaus“ gražią sukaktį.
5-mečio vakaras šiltoje atmosferoje prabėgo nepastebimai. Su dar didesne meile Knygai lauksime 10-mečio. Lai nepristinga meilės Knygai...
 
Bibliotekininkė Irėna Dugnienė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-28