Renginiai

Mūsų bibliotekos vasara

2022 07 07

Vasarą visiems norisi būti daugiau gamtoje, todėl ir biblioteka savo veiklas organizuoja ne tik savo patalpose. Jau kelinti metai miesto aikštėje esantis kupolas kviečia šeštadieniais pasidomėti periodikos ir vasaros skaitinių naujienomis, vaikams siūlo stalo žaidimų, miesto svečiams – Kupiškio turizmo ir verslo centro informacinių leidinių. Bibliotekininkai dalyvauja ir miesto bei rajono kultūros renginiuose – Joninių šventės metu pynėme žolynų vainikus, karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės metu Kupiškio miesto aikštėje tame pačiame kupole veikė improvizuota foto ateljė ir buvo pristatyta mūsų nauja edukacinė programa ,,Scriptorium dominicanum“ – t. y. rašymo žąsies plunksna, atkuriant Palėvenės dominikonų vienuolyno mokyklos ir bibliotekos tradicijas. Ši edukacinė programa sparčiai populiarėja ir nuolat sulaukia lankytojų Palėvenės dominikonų vienuolyno svirno patalpose. Bibliotekoje susibūrusi skautų organizacija taip pat naudojosi vasaros sezono galimybėmis – kartu su savo vadove Ingrida Žurauskiene net savaitę stovyklavo Anykščių rajone prie Šventosios upės įsikūrusioje stovyklavietėje.
 
Algirdas Venckus
Viešosios bibliotekos direktorius
Foto A. Venckaus

Fotografijose:

(1–5). Joninių šventės prie Kupiškio piliakalnio metu (2022-06-23). Bibliotekininkėms Neringai, Reginai, Gailutei ir kitoms kolegėms buvo smagaus darbo pinti Joninių vainikus.

(6). Bibliotekos kupole miesto šventės metu (2022-07-06) lankytojai galėjo rašyti žąsies plunksna – lotyniškai raštą apie tai, kad minime karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną...

(7–9). Šventės metu kupole veikė ir fotoatelje su istoriniais akcentais...

(10). Bibliotekos skautai stovyklavietę prie Šventosios upės tradicinėje Panevėžio apskrities sąskrydyje turėjo įsirengti patys...

(11, 12).Šimonių mokyklos mokinukams patiko rašyti žąsies plunksna, susipažinti su bažnyčios ir vienuolyno istorija (2022-06-22).

(13, 14). Bibliotekos darbuotojos edukacinio užsiėmimo metu (2022-06-30) taip pat labai rūpestingai atliko užduotį – rašyti autentiškose vienuolyno patalpose buvo naudinga.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-07