Renginiai

Metų knygos pristatymas „Knygiuje“

2023 03 30

Kovo paskutinį trečiadienį į knygų mylėtojų klubo „Knygius“ susitikimą atskubėjo patys ištikimiausi klubo nariai. Šį kartą jų laukė nemažas glėbelis pačių naujausių knygų, kurių knygų bičiulės buvo labai pasiilgusios. Smagiai pasidalinusios naujausias knygas ir pažadėjusios kitame susitikime pasidalinti mintimis apie jas, susitikimo dalyvės susipažino su nominuotomis metų knygomis. Buvo pristatytos dvi renkamų knygų kategorijos – tai suaugusiųjų publicistikos ir dokumentikos, ir prozos knygos. Iš nominuotų penkių publicistikos ir dokumentikos knygų daugiausia dėmesio susilaukė Rimanto Kmitos „Ugnies giesmės: tūkstantis Sigito Gedos veidų“ knyga, kurią išleido leidykla „Tyto alba“. Suaugusiųjų prozos kategorijoje nominuotos tik trys knygos, iš kurių labiausiai skaitoma ir aptarinėjama buvo Akvilinos Cicėnaitės „Anglų kalbos žodynas“. Ačiū Jurgitai už įdomų šios knygos pristatymą ir parinktas informatyvias citatas iš šios knygos. Klubo bičiulės žadėjo per balandžio mėnesį perskaityti bent po vieną nominuotą knygą ir balsuoti už pasirinktą knygą.

Kovo mėnesį keletas „Knygiaus“ narių buvo išvykusios pažiūrėti kino filmo „Poetas“. Filmas „Poetas“ remiasi skaudžia ir paradoksalia Lietuvos pokario istorija, nutikusia dviejų žinomų Lietuvos žmonių – gabaus to meto vaikų rašytojo ir antisovietinės rezistencijos partizanų vado – gyvenime. „Mirti su savais ar puotauti su priešais?“ – tokią dilemą sprendžia pagrindinis filmo herojus poetas Kostas, kurio istorija, anot filmo autorių, atskleidžia didelės dalies pokario inteligentų prisitaikymo prie okupacijos kelią. Šis filmas sukėlė labai įdomią diskusiją knygų bičiulių tarpe – ar galima buvo kažką keisti ir pasielgti kitaip – diskutavo susirinkusios. Kadangi po peržiūrėto filmo vyko susitikimas su filmo režisieriumi ir pagrindinio vaidmens atlikėju, filmas bičiulėms padarė gilų įspūdį ir susitikime diskutuoti buvo apie ką.

Smagu, kad knygų mylėtojai ir atnaujintoje bibliotekoje rado jaukų kampelį susitikimams, pokalbiams apie knygas ir mielam pabendravimui. Susitiksime jau balandžio mėnesį su skaitytomis knygomis ir naujais įspūdžiais.

 

Rita Senvaitienė

Knygų klubo „Knygius“ kuratorė


Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-30