Renginiai

Mandalų filosofija

2023 05 22

Nuo gegužės 15 d. Alizavos bibliotekoje eksponuojami alizavietės Stasės Ebert kūrybiniai darbai – žaismingosios mandalos. Šiandien, gegužės 22 d., autorė atvyko į septintos klasės mokinių dailės pamoką. Moteris mokiniams nuoširdžiai papasakojo, kaip daugel metų dirbusi gėlių parduotuvėje, vieną dieną prisėdo ir ėmė piešti. Pasakojo, kaip piešiant sustojo laikas. Kaip paskui ėmė traukti tas piešimas. „Sutemo, o aš noriu piešti. Viską metus, sėdu ir piešiu. Piešiu, tai, kas eina iš vidaus“. Viešnia pasakojo, kaip tie piešiniai lavina asmenybę: „Tu pradedi domėtis aplinka, pradedi pastebėti spalvų gamą“.

Dailės mokytoja metodininkė Audronė Užtupienė pateikė pamokos užduotį – padaryti po knygų skirtuką su mandalomis. Pamokos viešnia patarė mokiniams visiškai atsipalaiduoti, nupiešti bet kokius kringelius, kokie kam šauna į galvą, o paskui žiūrėti, kas iš to išeis.

Skambant relaksacinei muzikai septintokai savo mintis ir emocijas išliejo įvairiausiais ornamentais. Visi nustebo, kaip nepastebimai greitai prabėgo pamoka.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė
Foto D. Miknevičienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-22