Renginiai

Kupiškio viešojoje bibliotekoje pristatyta ukrainistikai skirta mokslo studija

2022 05 13

Nesuskaičiuojamos valandos, dienos, savaitės, mėnesiai... Istorikės dr. Aldonos Vasiliauskienės mokslo studija „Lietuva-Ukraina: religija, mokslas, kultūra Vilniaus vienuolių bazilijonų veikloje“ – ilgamečio darbo rezultatas buvo pristatyta Kupiškio viešojoje bibliotekoje. Su renginio programa supažindino Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus.
                      Mokslo studijos autorė pasidalino prisiminimais apie kelionėse į Ukrainą sutiktus žmones, apie bendras su kupiškėnais išvykas, organizuotas konferencijas ir kitus renginius. T. Mykalojus (Ruslanas Kozelkivskis OSBM) ir T. Mykalojus (Ruslanas Mykosovskis OSBM) dėkojo A. Vasiliauskienei už unikalios mokslo studijos parengimą, o Lietuvos žmonėms už pagalbą Ukrainai. Į renginį atvykęs Dusetų Švč. Trejybės parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas prisiminė Kupiškį, kai dar buvo vikaras, o Krekenavos bazilikos rektorius kun. dr. Gediminas Jankūnas dr. A. Vasiliauskienei atvežė lauktuvių iš Jungtinių Amerikos Valstijų bei visų susirinkusiųjų vardu suteikė palaiminimą ateities darbams. Apie bendradarbiavimą su Vilniaus vienuoliais bazilijonais pranešimus skaitė iš Utenos atvykusi Zita Mackevičienė bei skapiškietė mokytoja Nijolė Bagdonavičienė.
                      Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas už nuoseklią mokslinę veiklą, tyrinėjant lietuvių ir ukrainiečių kultūrinius ir dvasinius ryšius, mokslinių konferencijų organizavimą Kupiškio krašte bei dovanas Kupiškio bibliotekai, įteikė padėką. O dėkoti tikrai yra už ką – šį kartą bibliotekos knygų fondas pasipildys net 11 fiz. vnt. didelės apimties „Lietuvos valsčių“ serijos leidinių bei kitomis knygomis. Dr. Aldoną sveikino Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė bei vedėjos pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, kiti renginio svečiai. Kupiškio bibliotekos salė pražydo jau simboliu tapusiu saulėgrąžų geltoniu. 

 Bibliografė Jolita Pipynienė

Kviečiame žiūrėti Istorikės dr. Aldonos Vasiliauskienės mokslo studijos „Lietuva-Ukraina: religija, mokslas, kultūra Vilniaus vienuolių bazilijonų veikloje“ pristatymą:


Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-19