Renginiai

KNYGŲ SUTIKTUVĖS – GYVAI

2021 05 21

Gegužės 20-osios pavakarę į Kupiškio viešosios bibliotekos salę po ilgokos pertraukos nedrąsiai rinkosi kupiškėnai – su kaukėmis, prisilaikydami saugaus atstumo. Beveik aštuonis mėnesius dėl karantino nebuvo organizuojami gyvi renginiai.
Pristatytas praėjusių metų pabaigoje išleistas Kupiškio rajono literatų klubo „Lėvens balsai“ antrasis almanachas „Lauktuvės“ (pirmasis – „Prošvaistės“ – pasirodė 2015 m.), kuriame spausdinama aštuoniolikos autorių kūryba – poezija ir proza. Renginyje kalbėjo leidinio sudarytoja, klubo pirmininkė Regina Baltrūnienė, redaktorė Liuda Kopūstienė, kuri pasidžiaugė: „Prie „Lauktuvių“ teko ir man prisiliesti. Tai buvo labai graži patirtis, toks pasimokymas, kaip reikia atidžiai skaityti, įsiskaityti, pajusti ir neskubėti taisyti. Tiesą pasakius, nelabai ką teko taisyti, perdėlioti, tuo labiau išmesti. Autoriai įdomūs, raštingi.“ Savo kūrybos paskaitė Ona Jėckienė, Eugenija Katauskienė, Genovaitė Koriznienė, Milda Narmontienė, Regina Sagulina ir Elena Varnienė.
Klubo narė Giedrutė Murnikovienė, kurios eilėraščiai spausdinti ir almanache, pristatė savo antrąją knygelę, šį kartą kiek netikėtą – be pavadinimo ir savito dizaino. Giedrutė pasakojo, kad visagaliame internete užtiko informaciją apie kūrybinės spaustuvės RIDSALES pasiūlymą prisijungti prie rašančiųjų kūrybai skirtos leidinių serijos. Spaustuvė jau išleido apie 60 vienodo dizaino knygelių, kiekvienam autoriui skiriamas atskiras leidinukas, kuriame 30 eilėraščių. Poetė sakė, kad esanti labai patenkinta tokiu pasirinkimu, nes pastaraisiais metais mažai rašo, todėl ir didelės knygos nebūtų parengusi.
Tą pavakarę klausėmės ne tik poezijos, bet ir muzikos. Baltuoju pianinu grojo Kupiškio meno mokyklą bebaigianti Austėja Raišytė (mokytoja Edita Dobrickienė). Buvome ir netikėto debiuto liudininkai – Dominykas Jasaitis padainavo dvi Vytauto Kernagio dainas. Šalia buvo ir trečioji mūza – nuo salės sienų į mus žvelgė prieš porą dešimtmečių dailininko Henriko Orakausko nupiešti žymūs kupiškėnai.
Lina Matiukaitė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja
Nuotraukos Jolitos Pipynienės ir Reginos Vilčinskienės

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-22