Renginiai

Knygos skaitymas ir edukacijos

2022 11 03

Spalio 27 dieną, kai vos ne kiekviename kieme skaptuojami moliūgai, į Alizavos bibliotekos skaityklą suėję Vaikų dienos centro vaikai skaitė lenkų rašytojos Madlenos Szeliga knygą „Siaubas“. Kaip jaučiasi moliūgas, kuriam žmogus stipriu smūgiu į viršugalvį įsmeigia peilį, lėtai grando jo vidurius, į sužalotą vidų įstato degančią žvakę... . Kaip dega ant skardos kepamų obuolių kūnai... . Kaip dreba iš baimės žmogų-vampyrą pamačiusios vyšnios...
Paskui vaikai iš bananų vidurių, aviečių kraujo ir obuolių syvų pasigaminę kokteilį („Siaubo glotnutį“) skaniai pasičepsėdami jį gėrė.
Bananų odeles įvairiai išdėlioję ant juodų popieriaus lapų prikūrė įvairiausių pabaisiukų: „Šlapiakojį“, „Vaiduokliuką“, „Raganą“, „Ryklį“, „Geltoną krabą“ „Išplėštą širdį“, „Linksmuolį“, „Aštuonkojį“, „Žudiką“ ir kt.
Knygos „Siaubas“ autorių tikslas – ne išgąsdinti vaikus, bet ugdyti jų kūrybiškumą. 2018 m. IBBY Lenkijos skyrius suteikė gražiausiai iliustruotos knygos apdovanojimą (iliustratorė Emilia Dziubak).
2020 m. Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) „Siaubą“ įtraukė į pasaulinį Garbės sąrašą. 2020 m. lietuvių kalba (vertėja Birutė Jonuškaitė) knygą išleido leidykla „700 eilučių“.
 
Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-03