Renginiai

Knygos pristatymas Skapiškyje

2022 05 30

Šie metai kraštiečiui rašytojui Jurgiui Usinavičiui (Napaliui Auguliui) – išskirtiniai. Devyniasdešimtmečio jubiliejų švenčiantis rašytojas atvyko į gimtąjį kraštą pristatyti savo naujausios knygos „Vėjas“.
                      Gegužės 27 d. Skapiškio kultūros centro salėse bepradedantis šurmuliuoti XXVI-asis tarptautinis „Pienių“ teatrų festivalis pakvietė ne tik į teatrų, bet ir į knygos sutiktuvių šventę. Susitikimo dalyviams Kupiškio viešosios bibliotekos Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė pristatė rašytojo kūrybos sąsajas su Skapiškio kraštu bei jo žmonėmis, supažindino su turtinga anksčiau pasirodžiusių knygų bibliografija. Į renginį atvykusi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyr. specialistė Vilma Banytė akcentavo, jog kasmet centras išleidžia po vieną grožinę knygą tremties tematika – 2021 m. tokia knyga tapo „Vėjas“.
                      Skapiškio teatro „Stebulė“ spektaklis „Nulaužytų šakų giesmės“ (režisierė Vita Vadoklytė) pagal Jurgio Usinavičiaus kūrybą nukėlė į rašytojo jaunystę, tremties išgyvenimus. Po spektaklio teatro aktorius rašytojas apdovanojo savo knyga „Nulaužytų šakų giesmės“.
 
Bibliografė Jolita Pipynienė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-14