Renginiai

Knygos „Kolūkmetis okupuotos Lietuvos kaime“ pristatymas

2023 03 16

Kovo 15 d. bibliotekos bendruomenei tapo įsimintina diena: įvyko pirmasis viešas renginys Bibliotekos atnaujintose erdvėse. Čia viskas dar kvepia naujumu, bet taip miela ir jauku: lyg namuose atveriame duris visiems...

                      Šią dieną bibliotekoje buvo pristatyta Alvydo Baleženčio, Prano Sasnausko ir Kazio Starkevičiaus monografija „Kolūkmetis okupuotos Lietuvos kaime“. Deja, dėl asmeninių priežasčių vienas iš autorių LRS seimo narys Kazys Starkevičius knygos pristatyme dalyvauti negalėjo. Tačiau susirinkusiems itin išsamiai apie knygos atsiradimo aplinkybes bei joje analizuojamus klausimus papasakojo profesorius, socialinių mokslų daktaras Alvydas Baležentis ir seimo nario K. Starkevičiaus padėjėjai.

                      Viena skaudžiausių XX amžiaus okupuotos Lietuvos problemų – kolūkmečiai. „Kolūkmetis okupuotos Lietuvos kaime“ – solidi monografija, nagrinėjanti mūsų šalies žemės ūkio ir kaimiškos gyvensenos raidą nuo 1906 iki 1989 metų. Dėmesio centre – iššūkiai, padarę didžiausią įtaką okupuoto Lietuvos kaimo vystymuisi. Monografijoje analizuojami kolūkmečio politiniai, teisiniai, ekonominiai, socialiniai ir vadybiniai aspektai; aptariamas problemų ratas nuo kolūkio iki sovietinės respublikos ir Sovietų Sąjungos lygmens.

                      Daugeliui susirinkusių kolūkmetis yra gerai žinomas laikmetis, tad profesorius A. Baležentis bei seimo nario padėjėjai diskutavo žinomais bei aktualiais klausimais. Profesorius A. Baležentis neslėpė, jog yra minčių ir apie monografijos tęsinį: juk nuo pat priklausomybės atkūrimo buvo nemažai įvykių, susijusių atgimusiu Lietuvos kaimu.

                      Susitikimo pabaigoje visi norintys galėjo įsigyti monografiją su autorių parašais.

 

Bibliotekininkė Irėna Dugnienė

 


Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-17