Renginiai

„Knygiaus“ susitikime – Graikijos vaizdai

2021 06 28

Karštą birželio 22 dienos pavakarę negausus „Knygiaus“ bičiulių būrelis rinkosi į susitikimą viešojoje bibliotekoje. Susitikime tęsėme pokalbį apie Graikiją, minint šios šalies nepriklausomybės 200-ąsias metines ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos paskelbtus graikų literatūros metus.
„Knygiaus“ susitikime sulaukėme viešnios, kelionių ir ekskursijų vadovės Ritos Kavaliauskienės, kuri mielai pasidalino savo įspūdžiais iš kelionės po Graikiją, Kretos salą. Daugelis knygų bičiulių skaitėme įvairių graikų autorių knygas, bet pasirodė šios knygos gana nelengvos ir ne visada suprantamos. Todėl labai smagu buvo išgirsti ir įsivaizduoti kelionę po vieną didžiausių Graikijos salų – Kretą. Rita pasakojo, kas ši kelionė ją sužavėjo ir buvo viena įsimintiniausių šeimos kelionių. Keliauti automobiliu ir kuo daugiau pamatyti – štai kas smagiausia. Toks kelionės būdas leido Ritos šeimai pamatyti kalnus, važiuoti jų pavojingais keliais, žavėtis nuostabiomis alyvmedžių giraitėmis ir vynuogynais. Teko klubo viešniai Kretoje išbandyti ir vietinę virtuvę – labai keista, kad pagrindas patiekalų nėra žuvis. Kretoje mėgstami ožkos sūriai, puikus alyvmedžių aliejus. Keliaujant Ritą stebino, kad ir visai negyvenamame kaimelyje, bet būtinai ten bus bažnyčia arba vienuolynas, o jame gali būti vienas ar keli vienuoliai. Graikams rūpi žmogaus dvasinis pasaulis, jei kam nors keliaujant bus blogai, jis gali užsukti į bažnyčią pasimelsti ar pasikalbėti su vienuoliu. Keliaujant Rita ieškojo asociacijų su Kupiškiu ir rado – kaip įdomu! Susirinkusioms kilo klausimas, o kas tai? Pasirodo H. Orakausko skulpūros „Merkurijus“ ir graikų „Hermis“, o net panašių pavadinimų yra – mūsų Mirabelis ir graikų Mirabela. Labai smagu buvo klausytis viešnios pasakojimo ir net įsivaizduoti, kaip gražu Kretoje. Na, o kas norėtų pasižiūrėti nuotraukų iš šios kelionės, abonemente yra parengta R. Kavaliauskienės paroda – „Kreta – didžiausia Graikijos sala“.
Na, o kaip be knygų aptarimo. Tęsiant Graikijos temą, Rita pasiūlė paskaityti V. Hislop knygą „Sala“, kurioje pasakojama apie Kretoje esančią raupsuotųjų salą, kur seniau ištremdavo sergančius žmones ir juos izoliuodavo nuo visuomenės. Sakoma, kad graikai buvo net įsižeidę ant šios knygos autorės – kaip anglė galėjo taip puikiai parašyti apie šią salą. Jurgita pristatė V. Rykštaitės knygą „Lizos butas“, knygą planuojama ekranizuoti. Jurgitai knyga labai patiko. Giedrė, Edita, Rima jau pradėjo vasaros skaitymo iššūkį ir džiaugėsi perskaitytomis knygomis.
Pora susitikimo valandų pralėkė labai greitai. Dar kartą „Knygiaus“ bičiulės buvo pakviestos dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje „Knyga – vasaros desertas“. Iškeliavome namo su knygomis, pasiruošusios įveikti visus vasaros iššūkius. Susitiksime jau rudenį, vėl dalinsimės įspūdžiais ir skaitytomis knygomis. Geros vasaros, mielos bičiulės!
 
Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Klubo „Knygius“ kuratorė
Foto R. Vilčinskienės

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-28