Renginiai

Kartu mes galime daug!

2023 10 27

Vienas po kito pasaulyje įsižiebusių karo židinių aidas atsirita ir iki Lietuvos, mūsų šeimų. Nors esame ganėtinai toli nuo Rusijos užpultos Ukrainos, kur vyksta karas, dažnas iš mūsų jaučiame įvairiausias emocijas: nerimą, baimę, bejėgiškumą, pyktį... Daugeliui šiuo metu baisu ne tik dėl Ukrainoje žūstančių žmonių, bet neramu ir dėl to, kas gali nutikti mums...

Jausmai yra jausmai, jie tiesiog kyla, norime mes to ar ne. Ir geriau juos jausti nei bandyti slopinti. Jausti ir padėti... Austrų rašytojas Stefan Zweig yra pasakęs „Tas, kuris padėjo bent vienam vieninteliam žmogui, suvokė gyvenimo prasmę“. Tai geriausia, ką mes galime padaryti... Tik kartu bendromis pastangomis galime padėti žmonėms, kenčiantiems karo baisumus.

Spalio 26 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje koncertavo populiariosios klasikos grupė „IL SENSO“ (italų kalba reiškia „prasmė“) 2020 metais sukurta Lietuvos jaunosios kartos operos solistų. Sopranai Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė bei tenorai Laimonas Bendaravičius ir Kasparas Damulis susibūrė į bendrą grupę, vardan bendrų tikslų: eiti pirmyn, nesustoti tikėti ir puoselėti bei skleisti muzikos grožį. Vakaro programoje skambėjo lietuvių ir užsienio autorių kūriniai, nemirtingoji klasika. Grupei akomponavo Rimvydas Mitkus.

Vakaro organizatorius – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Kupiškio skyrius. Koncertas vyko NEMOKAMAI, jo metu surinktos lėšos skirtos Kupiškio rajono savivaldybės partneriams Ukrainoje paremti: Slobožansko, Manevyčių ir Umanės rajonams. Koncerto metu buvo surinkta 780 eurų.

         Esame dėkingi koncerto klausytojams, kurių parama – rūpestingumo, žmogiškumo aktas. Dėkingi pavieniams asmenims ir įmonėms, kurie dar iki koncerto ištiesė pagalbos ranką kovojančios Ukrainos žmonėms. Dėkingi įmonei „Brolių medus“ ir jų savininkams Ignui ir Viliui Jackevičiams už saldžias dovanas grupės „IL SENSO“ atlikėjams. Dėkingi visiems, kurie skyrėte paramą.

Karas sugriauna įprastą gyvenimą. Esame tikri, jog sunkiomis akimirkomis svarbu palaikyti žmones ir padėti jiems svarbiausiais dalykais. Šilumos ir palaikymo svarba tampa itin akivaizdi, kai prarandama viskas, kas buvo brangu.


Kartu mes galime daug!

Bibliotekininkė Irėna Dugnienė
Nuotraukos I. Dugnienės

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-29