Renginiai

„Kai Baltas Vytis pakils“

2023 11 13

„Jei negrįžčiau, kaip justi, neminėkit labai blogai. Einam ten, kur nebus išsigelbėjimo, jei rusai užpuls, bet ten tikrai niekam mes nepakenksim“. Tai žodžiai vienos ryškiausių pokario partizaninės poezijos kūrėjų Dianos Glemžaitės, kuri prieš 74-erius metus gūdų lapkritį išėjo žiemoti į bunkerį su mylimu vyru partizanu J. Bulovu ir daugiau negrįžo.

Lietingą šeštadienio popietę bibliotekoje vyko dokumentinės apybraižos „Kai Baltas Vytis pakils“ premjeros išankstinė peržiūra. Filmo scenarijaus autorė ir režisierė žurnalistė Danguolė Bunikienė pristatė filmą, skirtą poetės partizanės D. Glemžaitės 100-osioms gimimo metinėms, kurias minėsime 2025-aisiais. Dokumentinėje apybraižoje pasakojama apie jaunos poetės, kovojusios ir žuvusios už Lietuvos laisvę, tragiškos lemties istoriją, apie okupantų sugniuždytą, tik pradėjusį skleistis talentą, poetės pasirinkimus tapti ryšininke ir partizane, atskleidžiančius jos charakterį ir tėvų auklėjimą, to laikmečio kaimo žmonių nuoširdumą ir bendrystę, psichologinę moterų stiprybę ir partizaninio karo rykštę – išdavystę.

Labai jautri dokumentinė apybraiža privertė ne vieną stebėjusį nubraukti ašarą. Po filmo peržiūros vyko aptarimas istorikų bei D. Glemžaitės giminaičių rate.

Filmo sukūrimą dalinai rėmė Rokiškio, Kupiškio ir Zarasų rajonų savivaldybės, taip pat Kupiškio ir Rokiškio rajonų įmonės.

Filmas bus rodomas dokumentinės programos cikle „Priešaušrio Lietuva“ lapkričio 19 d., sekmadienį, 13.30 val. per INFO TV. Video anonsas: https://youtu.be/V4c4_vHIM-I

Skaistė Bakanienė
Direktoriaus pavaduotoja kultūrai
Nuotraukos S. Bakanienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-13