Renginiai

Jaunieji šauliai Alizavos pagrindinėje mokykloje

2024 06 20

Birželio 20 dieną Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos mokytojo Dariaus Barono vadovaujami jaunieji šauliai Alizavos pagrindinės mokyklos 5-9 klasių mokiniams surengė mokymus.

Mokiniai buvo skatinami suvokti savo vaidmenį valstybės gynyboje. Jie išgirdo apie pilietinio pasipriešinimo svarbą, gavo žinių, kaip veikti krizinėse situacijose. Sužinojo, kokiais veiksmais  galima parodyti okupantams nepritarimą jų politikai. Aptarė, kokie daiktai turėtų būti sudėti į krepšį, jei tektų evakuotis.

Vaikai buvo mokomi praktinių įgūdžių, tokių kaip kariniai rikiuotės ir žygiavimo pagrindai, orientavimasis aplinkoje naudojant kompasą ir binoklį. Kiekvienas pagerino pasitikėjimą savimi, atlikę taiklaus šaudymo bandymus. Šie įgūdžiai gali būti naudingi ne tik ekstremaliose situacijose, bet ir kasdieniniame gyvenime.

Buvo skatinamas komandinis darbas ir drausmė. Dirbdami skyriuose vaikai mokėsi veikti vieningai ir atsakingai. Tai padėjo suprasti komandos svarbą, lavino bendradarbiavimo įgūdžius.

Po intensyvių mokymų visi dalyviai patraukė į miestelio centrą, kur šauniosios Alizavos bendruomenės gaspadinės Janina ir Gitana paruošė kareivišką košę.

Šie mokymai suteikė vaikams svarbių žinių ir įgūdžių, kurie prisidės prie jų asmeninio ir pilietinio tobulėjimo, taip pat sustiprino jų pasiruošimą susidurti su įvairiais iššūkiais ateityje.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

Nuotraukos D. Miknevičienės


Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-21