Renginiai

Išvažiuojamasis bibliotekininkų pasitarimas Lukonyse

2023 06 29

Paskutiniąją birželio dieną Kupiškio viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojai vyko į Lukonis. Pirmoji stotelė – šio kaimo biblioteka, kurioje aptarti einamieji reikalai, veiklos aktualijos. Apie savanorystės praktiką, pagalbą imigrantams ir pabėgėliams, tvarumo idėjų puoselėjimą ir kitas iniciatyvas Berlyno (Vokietija) bibliotekose pasakojo metodininkė Jolanta Vosylienė, sugrįžusi iš gegužės 8–11 d. vykusio  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomo Erasmus+ programos finansuojamo akreditacijos projekto darbo stebėjimo vizito Berlyno viešosiose bibliotekose. Labiausiai Panevėžio regiono bibliotekų specialistų dėmesį atkreipė Vokietijos bibliotekų aktyvus siekis tapti socialine infrastruktūra, suteikiančia erdvę mokymuisi ir saviraiškai bei padedančiai spręsti socialines problemas. Ypatingas dėmesys čia skiriamas tarpkultūriniam ir informaciniam imigrantų ir pabėgėlių švietimui, patrauklių erdvių suaugusiems lankytojams kūrimui ir laisvalaikio užimtumo veiklų inicijavimui, projektų ir programų, kurios atliepia konkrečių bendruomenių poreikius, rengimą.

Bibliotekininkės Neringa Paukštienė ir Evelina Lučinskienė pasidalino patirtimi iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuotų praktinių mokymų bibliotekų darbuotojams „Kaip lavinti vaikų ankstyvąjį skaitymą?“, kurie vyko birželio mėnesį Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, pagal ankstyvojo skaitymo skatinimo projektą „Knygų startas“.

Po metodinio pasitarimo bibliotekininkai apsilankė pas tame pačiame kaime įsikūrusius brolius bitininkus Igną ir Vilių Jackevičius, šią vasarą jau sukančius dešimtąjį lietuviško medaus derlių. Broliai dvyniai augina virš 300 bičių šeimų ir padeda žmonėms nugalėti baimes, geriau pažinti bites ir net jas pamilti, todėl rengia linksmas edukacijas apie bitininkystę ir draugiškas bites tiek vaikams, tiek suaugusiems. Susipažinus su bičių pasauliu iš arčiau ir išdegustavus natūralius darbininkių produktus, kiekvienas susisuko natūralaus bičių vaško žvakes.

Nepraeita ir pro Lukonių šv. Teresės koplyčią, priklausančią Subačiaus šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijai. Savamokslio meistro P. Šukio 1939 m. pastatyta jauki nedidelė koplytėlė, Lukonių bibliotekininkės L. Aleksiejūnienės iniciatyva 2021 m. buvo renovuota ir tarsi atgimė naujam gyvenimui.  

Išvykos į atokiausius Kupiškio rajono kampelius liudija, kad kiekviena kaimiška vietovė yra kuo nors unikali.

 

Metodininkė Jolanta Vosylienė

 

 

 

 


Paskutinį kartą redaguota: 2023-08-23