Renginiai

Interaktyvus knygelės skaitymas

2023 04 03

Kovo 31 d. Alizavos pagrindinės mokyklos JIUG ugdytiniai vėl apsilankė bibliotekoje. Šį kartą Kauno kolegijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos studentė Samanta mažyliams skaitė Jolitos Zykutės paveikslėlių knygelę „Spyglys“. Ši knygelė ypatinga tuo, kad tekste daug ištiktukų, kuriuos galima suvaidinti. Ir mažyliai „dddddddd“ smarkiai drebėjo, kaip knygelės personažas ežiukas „dummm du dummmm“ triukšmingai bėgo, kaip miško žvėrys, pirščiukais švelniai tipeno „tip tip tip“, „chi-chi-chi“ ir „cho-cho-cho“ kvatojo, „a-a-a-a“ šaukė ir t. t.

Samantai skaitant, vaikai vartė knygeles ir smalsiai apžiūrinėjo įstabias dailininkės Urtės Kraniauskaitės iliustracijas. Mažyliams knygelė pasirodė labai linksma. Paaiškėjo, kad baimę reikia įveikti ir ji taps linksmu nuotykiu.

Paskui mažieji įsijungė planšetes ir, suradę Jolitos Zykutės internetinę svetainę, sprendė rašytojos paruoštas interaktyvias užduotėles. Ieškojo dviejų vienodų paveikslėlių, medžiojo tarp raidžių pasislėpusius žodžius. Kiek buvo džiaugsmo kiekvienam, kai, įveikus užduotėlę, iššokdavo užrašas „Šaunuolis!“.

O dar vėliau bibliotekininkė Danutė perskaitė „Spyglio“ personažų ežio ir dramblio nuotykių tęsinį, kitą rašytojos Jolitos Zykutės knygelę „Spyglys. Mėlyna dėžutė“. Vaikai čia irgi suvaidino smagiuosius ištiktukus.

Atsisveikindami mažyliai pažadėjo, kad kai atsitiks taip, kad ko nors bijos, visada prisimins knygelę apie ežį ir dramblį, apie stebuklingąjį SPYGLĮ.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė


Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-03