Renginiai

Į „Knygiaus“ susitikimą – su galimybių pasais

2021 10 04

Rudens auksiniams lapams sūkuriuojant, rugsėjo paskutinio trečiadienio pavakarę, į biblioteką rinkosi knygų klubo „Knygius“ nariai ir jų bičiuliai. Prie salės durų ateinančius svetingai pasitiko bibliotekininkė Jūratė. Šį kartą atvykstantys į susitikimą turėjo atsinešti ne tik gerą nuotaiką, bet ir galimybių pasus. Visi vieni kitų pasiilgę, nesimatę per vasarą, laukė smagių pokalbių ir žinoma malonių staigmenų.
Knygų mylėtojams ši vasara buvo pilna ne tik naujų įspūdžių, bet ir kupina perskaitytų knygų. Jau šeštą kartą apskričių viešosios bibliotekos organizavo skaitymo skatinimo akciją „Vasara su knyga“ su šūkiu „Knyga – vasaros desertas“. Lietuvoje ši akcija pritraukė 18000 gyventojų. Ta proga visi smagiai prisiminėme, kokias penkias knygas reikėjo perskaityti, kokias užduotis atlikti – pasirodo dar nepamiršome. O, kad žinotume, kaip sekėsi mūsų rajono skaitytojams, į susitikimą pasikvietėme bibliotekoje dirbančią Jolantą, kuri koordinuoja akcijos „Vasara su knyga“ veiklą mūsų rajone. Jolanta suskaičiavo, kad Kupiškio rajone skaitymo iššūkį įveikė 89 gyventojai. Iš jų 58 suaugusieji ir 31 vaikas. Viešojoje bibliotekoje – 26 suaugusieji ir keturi vaikai. Smagu, kad atsirado skaitytojų, kurie įveikė ne po vieną iššūkį. Smagiausia susitikimo dalis – prizų įteikimas. Jolanta su malonumu pristatė ir įteikė akcijos organizatorių prizą – spalvingus daugkartinio naudojimo šiaudelius ir bibliotekos labai naudingą dovanėlę tamsiu paros metu – atšvaitus su Kupiškio bibliotekos logotipu. Smagu, kad akcija įtraukia vis daugiau gyventojų, šiais metais buvo galima skaityti net garsines knygas. O perskaitytomis knygomis norisi pasidalinti ir pasikalbėti apie jas. Kokia vasaros iššūkio užduotis labiausiai patiko, o kas sunkiausia buvo, klausėme viena kitos. Pasirodo, kad didžiausio susidomėjimo sulaukė užduotis, perskaityti detektyvinę knygą. Nelengva užduotis buvo perskaityti literatūrine premija apdovanotą knygą. Ir su linksma knyga ne visoms pasisekė. Bet buvo malonu paskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą. Dar kartą teko skaityti J. Baltušio Sakmė apie Juzą ir A. Puškino apysakas teko kartoti. Ši užduotis ne vienai skaitytojai buvo maloni ir naudinga. Pasidomėjome, kokios labiausiai skaitomos ir geriausiai įvertintos knygos Lietuvos iššūkio dalyvių. Tai ir H. Ringland Visos Alisos Hart gėlės, G. Jachina Zuleicha atmerkia akis, B. Snvemstrom Aukos, J. Požeros Žuvys nepažįsta savo vaikų. Į skaitytojų top 10 papuolė J. Lago Liucija, V. Mykolaičio-Putino Altorių šešėly.
Išvykų šiuo laikotarpiu nebuvo daug. Karantinas ir ekstremali situacija diktuoja savo sąlygas. Todėl smagu buvo šį mėnesį „Knygiui“ pažiūrėti spektaklį pagal N. Ikstenos knygą Motinos pienas. Prieš tai, ne viena klubo bičiulė skaitė šią knygą. Todėl buvo įdomu palyginti spektaklį su knyga.
Besišnekučiuojant laikas bėga greitai. O klubo vadovės Editos atneštas skanusis tortas su arbata padarė šį susitikimą jaukiu ir maloniu. Tikimės, kad ir spalio mėnesį galėsime susitikti, jaukiai pabendrauti ir pasidalinti skaitytomis knygomis.
 
Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Knygų klubo „Knygius“ kuratorė

Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-04