Renginiai

Gamino laimės stiklainį

2022 11 24

Didžiųjų švenčių išvakarėse Alizavos dienos centro vaikai skaitė labai gražią 2020 m. leidyklos „700 eilučių“ lietuvių kalba išleistą italų autorių Davide Cali ir Marco Soma paveikslėlių knygą „Laimės prekeivis“ (iš italų kalbos vertė Toma Gudelytė).
Kiekvienas skaitė po puslapį ir rodė draugams to puslapio gražiąsias iliustracijas. Paveikslėlių knygoje iliustracijos papildo tekstą. Laimės prekeivis ponas Karvelis pardavinėjo laimės stiklainius. „Žinoma, laimės galima nusipirkti! Mažą, didesnį stiklainį ar šeimos pakuotę.“ Ir perka jį ponia Putpelė, ir ponia Karietaitė, ir daugiavaikė mama Zylė, ir Kukučio žmonelė bei kiti. O ponui Pelėnui lieka tuščias stiklainis. Jis labai apsidžiaugia. „Tuščias stiklainis – kaip tik tai, ko jam reikėjo.“
Vaikai diskutavo apie Laimę. Kas ji yra? Ar galima nusipirkti Laimės? Ar gali būti geresnė dovana už laimę? Nepatikėsit, ji gali tūnoti tuščiame stiklainyje!
Kiekvienas pasiėmęs po tuščią stiklainėlį, į jį įdėjęs po eglės šakelę ir dailią gėlytę, ant popieriaus lapelio užrašė akimirką, kurią norėtų patirti su tuo žmogumi, kuriam stiklainėlį dovanos. Sulankstytą lapelį įmetė į stiklainėlį. Užsuko jį dangteliu ir gražiai papuošė. Šiuos Laimės stiklainius vaikai dovanos brangiausiems žmonėms.
 Bibliotekininkė D. Miknevičienė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-24