Renginiai

Edukacinė popietė „Menu mįslę keturgyslę“

2020 01 22

2020 m. sausio 22 d. Alizavos bibliotekoje vyko edukacinė popietė „Menu mįslę keturgyslę". Į popietę susirinko patys mažiausi, patys smalsiausi dalyviai.
O kas yra mįslė? Bibliotekininkė vaikams papasakojo, kad mįslės – tai mūsų mažosios tautosakos dalis, tai trumpas apibūdinimas daikto, reiškinio, kurį reikia mums atspėti. O mįslės pradėtos kurti labai seniai, nes žmonės stengėsi pažinti aplinką, stebėjo gamtą, įvairiausius reiškinius. Mįslės dar buvo siejamos ir su būrimais. Sekamose pasakose taip pat yra minimos mįslės, kur dažniausiai karaliai duoda užduotį ir liepia įminti tris mįsles, o jei neįmins, net grasina galvą nukirsti...
Mįslių tematika yra labai įvairi: žmonės, augalai, gyvūnai, darbas, kiti įvairūs reiškiniai.
Mažieji dalyviai, jau pirmokai, pasirodo, gana sumanūs. Bibliotekininkei pateikus mįsles, dar paspėliodami, gana greit susitvarkė su šia užduotimi.
Mokykloje yra paskelbtas piešinių konkursas „Ieškok kaip duonos ir atrasi". Antroje popietės dalyje piešėme pateiktas mįsles. Buvo gera matyti, kaip vaikučiai stengėsi, kruopščiai, kūrybingai išreikšdami savo mintis piešinyje. Nepastebimai prabėgo laikas, tad suskambus skambučiui, bibliotekininkė padėkojo vaikams ir juos palydėjo į klasę, o darbelius perdavė mokytojai Aivai įvertinimui.

Laimutė Dešrienė
Alizavos padalinio vyresn. bibliotekininkė

Foto L. Dešrienės


Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-05