Renginiai

Bibliotekininkų išvyka į Palėvenę

2022 07 07

Birželio 30 d. viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojai vyko į Palėvenę išsamiau susipažinti su nauja edukacine programa „Scriptorium dominican“. Tai nauja Kupiškio viešosios bibliotekos paslauga, pradėta teikti vykdant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą, kurį remia Kupiškio rajono savivaldybė.
Palėvenės dominikonų vienuolyno svirne įrengtame skriptoriume siūloma išbandyti rankos miklumą rašant lotynišką tekstą žąsies plunksna. Ankstyviausi liudijimai apie tokį rašymo būdą siekia VII a. ir laikui bėgant ypač paplito vienuolynuose, kur buvo perrašinėjamos bibliotekose saugomos knygos. Didelio kruopštumo, laiko ir kantrybės reikalaujantis užsiėmimas tikrai nebuvo lengvas. Bibliotekininkai buvo pakviesti išbandyti ir knygrišystės amatą, kuris taip pat pirmiausia susiformavo vienuolynuose. Edukacijas vedė viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus ir savanorė Gabrielė Vetkinaitė.
Netikėtai istorinio pastato rūsiuose sutiktas baltu abitu apsirengęs „vienuolis“, padėjo nepaklysti tamsiose, šaltose erdvėse.
Pažintis su šia išskirtine Kupiškio krašto vietove tęsėsi apsilankymu šalia vienuolyno įsikūrusioje Palėvenės Šv. Domininko bažnyčioje. Apie šią miestelio puošmeną, kurios statybos tęsėsi dešimtmečius, papasakojo bažnyčios pastoracinės tarybos narė Aldona Ramanauskienė.

 

Metodininkė Jolanta Vosylienė


Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-07