Renginiai

Auginom Velykei sparnus

2023 04 12

Velykų šventės grožis kiekvienoje šeimoje priklauso nuo gaspadinės išradingumo. Tai ir namų puošimas, ir patiekalų įvairovė, ir margučių spalvos, ir dovanėlės mažiesiems.

Balandžio 11 d. Alizavos bibliotekoje susirinkusios moterys mokėsi pasigaminti kvapnaus ekologiško muiliuko, kuris labai tinka mažyliams pradžiuginti Vaikų Velykėlių proga.

Muilo gamybos paslaptimis dalinosi Kupiškio r. savivaldybės VB edukatorė Neringa Paukštienė. Paaiškėjo, kad tai nesudėtingas procesas, vėlgi, priklausantis nuo kiekvienos gamintojos kruopštumo ir išradingumo.

Kol gaminiai aušo ir formavosi, vyko suneštų margučių apžiūra ir balsavimas. Suskaičiavus balsus paaiškėjo išradingiausios Velykės.

Originaliausio rašto margučių margintoja išrinkta Stanislava Šarkienė. Moteris kiaušinius dažė vyšnių vyne.

Daug kam patiko Emilijos Stankevičienės žaismingos paukščių pėdelės. Emilija papasakojo apie savo šeimos tradiciją marginti kiaušinius vašku, nupiešiant paukščių pėdutes ir saulės spindulius, merkiant kiaušinius į skirtingų spalvų dažus. Parodė savo seserų šitokiu būdu primargintų margučių nuotraukų.

Trečią Velykės nominaciją – spalvingiausias raštas – pelnė Juzė Galvanauskienė. Ji išvirtus kiaušinius apvyniojo sušlapintu kelių spalvų tampomu popieriumi.

Moterys pasidalino ne tik kiaušinių marginimo paslaptimis, bet prisiminė, ką žinojo apie Velykų šventės papročius.

Nuo Vilniaus krašto kilusi Emilija pasakojo, kaip jos jaunystėje eidavusios merginos nuo kiemo prie kiemo ir dainuodavusios „Linksma diena mums nušvito...“ Šią gražią lalautojų giesmę Emilija padainavo susirinkusioms moterims. Moteris pasakojo, kad šiandieninėse Velykų šventėse labiausiai pasigenda žmonių bendravimo.

Bibliotekininkė Danutė papasakojo apie jaunimo išdykavimus Velykų šventėse, apie vaikų gąsdinimus, apie burtus ir prietarus.

Jauku ir smagu buvo pasėdėti skaniausių kvapų prisigėrusioje skaitykloje.

AČIŪ edukatorei Neringai, AČIŪ visoms dalyvėms!

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė
Foto D. Miknevičienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-12