Renginiai

Apkabinu praeitį

2021 09 10

Saulėtą rugsėjo 9-osios pavakarę į Kupiškio viešąją biblioteką susirinko knygos mylėtojai. Šį kartą buvo pristatyta Kornelijos Jankauskaitės knyga „Apkabinu praeitį. Mano šeimos istorija“. Knygos autorė, kalbinama renginį vedusios Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėjos Linos Matiukaitės, pasakojo, kad knygą parašyti paskatino giminaitis žurnalistas ir dailėtyrininkas Vidmantas Jankauskas. Ši knyga – giminės istorija, nes Kornelija joje išpasakojo savo mamos Jadvygos Černiauskaitės ir tėvelio Jono Jankausko, jų brolių ir seserų gyvenimo istorijas. Jos mamytė kilusi iš Dzūkijos, o tėvelis – iš Aukštaitijos, Kupiškio rajono Grincagalės kaimo.
 
Daug vietos knygoje skirta tėvelio jauniausiam broliui Pranui Jankauskui, choro dirigentui ir pedagogui, Lietuvos nusipelniusiam artistui, kuris su žmona Irena dabar gyvena Kupiškyje. Pranas ir renginio metu trumpai prisiminė savo gyvenimo istoriją. Knygos pristatyme dalyvavusi Kornelijos sesuo Birutė Ribokienė, žurnalistė, redaktorė, dabar – ekskursijų vadovė, visada palaikė sesers pasiryžimą parašyti šeimos istoriją. Labai reta knyga apie Kupiškį ar jo žmones išleidžiama be V. Jankausko prisidėjimo, pagalbos. Ne išimtis ir ši: Vidmantas yra knygos apipavidalintojas, maketuotojas ir leidėjas.
 
Kornelija Jankauskaitė yra baigusi Valstybinį meno institutą Maskvoje ir įgijusi teatrologės specialybę. Ji yra knygų „Marija Gimbutienė. Iš laiškų ir prisiminimų“ ir „Daktarės Veronikos Alseikienės prisiminimai ir laiškai“ sudarytoja. Penkerius metus gyvendama Amerikoje tvarkė archeologės ir antropologės M. Gimbutienės archyvą ir rinko medžiagą knygai.
 
Renginyje skambėjo Giulio Caccini, Andrejaus Petrovo, Melody Bober kūriniai, kuriuos atliko Kupiškio meno mokyklos mokinė Ugnė Begonytė ir jos mokytoja Edita Dobrickienė.
 
Roma Vasiliauskienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
Foto J. Pipynienės, R. Vilčinskienės
Kviečiame žiūrėti renginio video:

Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-20