Renginiai

Apie senjorų dienas internete

2022 11 28

Lapkričio 22–25 d. vyko asociacijos „Langas į ateitį“ organizuota akcija „Senjorų dienos internete“. Senjorai buvo pakviesti domėtis elektroninių paslaugų naujovėmis, mokytis kritiškai vertinti informaciją ir tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.
Alizavos bibliotekos skaitykloje prie išmanaus televizoriaus susibūrę senjorai klausėsi specialisčių mokymų, kaip prisijungti prie el. valdžios vartų, kaip užsakyti el. paslaugas. Stebėjo, kaip deklaruoti automobilio įsigijimą ir pardavimą. Sužinojo apie populiariausias el. valdžios vartų teikiamas paslaugas. Mokėsi pildyti e. paslaugos užsakymo formą. Senjorai nustebo sužinoję, kad per el. valdžios vartus galima išsiimti žvejo bilietą, leidimą kirsti, persodinti, pašalinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus.
Lapkričio 22 d. į Alizavos biblioteką atvykusi Panevėžio AVPK Kupiškio rajono PK bendruomenių pareigūnė Danguolė Baliuvienė papasakojo čia susirinkusiems žmonėms apie elektroninius sukčiavimus. Pamokė, kaip atpažinti sukčių ir užkirsti kelią manipuliacijai. Papasakojo apie apgavikų dažniausiai pasitelkiamas kaukes. Pamokė, kaip elgtis, pakliuvus į sukčių pinkles.
Pareigūnė parodė oficialų policijos tinklalapį www.policija.lt. Perspėjo, netikėti apsimetėliais policininkais. Perspėjo, kad policijos pareigūnai su nežymėtais automobiliais niekada nevažinėja. Policininkas visada dėvi uniformą su užrašais „Policija“ ir visada parodo savo pažymėjimą su unikaliu darbuotojo kodu.
Bendruomenės pareigūnė paprašė gyventojų būti atsargiems ir budriems.
Lapkričio 25 dieną senjorai atidžiai klausėsi Registrų centro atstovės Dovilės Alėjūnės pasakojimo apie E. sveikatos portalą. Kokiais tikslais jis sukurtas, kaip prisijungti prie paskyros, ką galima rasti prisijungus.
Žiūrėjo video filmukus, kaip rasti pateiktą informaciją paciento paskyroje; kaip prisijungus prie išankstinės pacientų registracijos sistemos (IPR IS) susirasti reikalingą gydytoją ir užsiregistruoti, kaip atšaukti registraciją; kaip patiems užsisakyti vaistus E. sveikatos sistemoje. Senjorai sužinojo, kokius dokumentus E. sveikatos sistemoje galima atsispausdinti.
Seminaro lektorės ragino senjorus nebijoti naudotis siūlomomis E. sveikatos paslaugomis. Iškilus neaiškumams skambinti nurodytu telefonu (jis nemokamas!), klausti el. laišku (atsako per 2 darbo dienas).
Senjorai dėkingi organizatoriams už įdomius ir reikalingus mokymus.
 
Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė
Foto D. Miknevičienės

Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-28