Renginiai

Skautiškų veiklų pristatymas aikštėje

2022 03 14

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse „Kupos” draugovės skautai pristatė skautiškas veiklas Kupiškio viešosios bibliotekos organizuotame, savanorystės metams paminėti skirtame, renginyje Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje.
Renginio pradžioje atėję Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos trečiokai gavo užduotį surasti aikštėje paslėptas septynias raides. Miklūs mokiniai nesunkiai jas rado ir sudėjo visą renginį lydintį žodį – SKAUTAI. Vienas po kito skautai, padedant vadovei, pasakojo, kokia veikla užsiima, kokią uniformą dėvi, ką reiškia skautų simboliai bei ženklai, kokių priesakų jie laikosi. Parodė, kas slepiasi skautiškoj kuprinėj ir kaip reikia rišti vienokį ar kitokį mazgą. Kandidatė į patyrusias skautes pravedė, atmintį lavinantį, Kimo žaidimą, o kitos kelios skautės – viktoriną „Ką žinai apie skautus?“. Buvo galima pasišildyti prie laužo ir pasivaišinti arbata.
Antroje renginio dalyje buvo apdovanoti, bibliotekos „Facebook“ paskyroje skelbto, fotografijų konkurso „Aš – savanoris“ dalyviai, kuriame dalyvavo ir skautai. Konkurso organizatoriai paruošė kiekvienam dalyviui po atminimo dovanėlę ir padėką bei diplomus su prizais geriausiems. Svarbu, kad vaikai moka pastebėti savanoriškus, naudingus kitiems žmonėms darbus – aplinkos tvarkymo, gyvūnų globos, krašto apsaugos, pagalbos artimui ir kitus. Džiaugiamės, kad konkursą laimėjo mūsų sesė Emilija. Hip valio jai!
Pabaigoje renginio dalyviai iš didelių mėlynų ir geltonų raidžių dėliojo skambią, Ukrainą palaikančią, frazę SLAVA UKRAINI.
Kovo 11 dieną Lietuva švenčia laisvę, tačiau viskas šiomis, Ukrainai siaubingai sunkiomis, dienomis nusidažo mėlynai ir geltonai, todėl ir šalia savo trispalvės glaudžiame karą išgyvenančios šalies spalvas ir padedame kaip kas galime. Viskas, ko šiandien norime – kad liautųsi karas. Ir švęstume laisvę kartu.
 
Bibliotekininkė I. Žurauskienė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-14