Renginiai

Skautiška ekspedicija prie Šešupės

2023 04 26

Kasmet vis kitame mieste rengiama Lietuvos skautijos Pavasario šventė šiemet vyko prie Šešupės įsikūrusiame ir jau 4-tą šimtmetį skaičiuojančiame Marijampolės mieste, kuris visiems žinomas kaip Suvalkijos sostinė, o šiais metais pelnė ir Jaunimo sostinės titulą. Ši šventė skirta paminėti Jurgines, kadangi šv. Jurgis yra skautų globėjas, ir taip sutapo, kad Marijampolės irgi – miesto herbe pavaizduotas šv. Jurgis kovojantis su slibinu.

Jurginių išvakarėse, balandžio 22 d., nuo pat ryto į Marijampolę suvažiavo per 1200 skautų iš visos Lietuvos, tarp kurių buvo ir Kupiškio „Kupos“ draugovės skautai, dalyvaujantys NVŠ programoje „Skautiškos ekspedicijos“. Pavasario šventės „Šimtmečiai prie Šešupės“ diena pradėta tūkstantinės skautų minios eisena, vedama Marijampolės pučiamųjų orkestro pagrindine miesto gatve, po jos – iškilminga rikiuotė Jono Basanavičiaus aikštėje, kurios metu savo vizitu skautus pagerbė ir pasveikino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana bei Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda ir kiti atstovai.

Vėliau vyko programa amžiaus grupėms, kurios metu skautai pasklido po skirtingas miesto vietas, atliko orientacines užduotis, ieškojo lankytinų objektų, dalyvavo edukacijose, moksleivių kūrybos centro užsiėmimuose, klausėsi pasakojimų apie šio krašto istoriją ir tokiu būdu susipažino su Marijampole, kuri, beje, paliko tikrai labai gerą įspūdį. Galiausiai po vakarienės ir apdovanojimų Poezijos parke skautų laukė grupės „Black biceps“ koncertas.

 

Ingrida Žurauskienė


Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-04