Renginiai

Draugotekos pristatymo renginys

2023 02 21

Vasario 20 d. didelis būrys Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos 5–8 klasių moksleivių dalyvavo skaitymo iššūkio žaidimo DRAUGOTEKA pristatymo renginyje.

Renginio vedėjas pristatė naują mobiliąją programėlę – žaidimą „Draugoteka". Žaidime veiksmas vyksta bibliotekoje, kurioje žaidėjas vaikštinėdamas sutiks 5 jaunuolius, su jais susipažins, bendraus, susidraugaus.

Žaidimo tikslas – susidraugauti su žaidimo herojais – Saule, Klaudija, Elijumi, Jonu, Luna ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapę žaidėjo draugais, papasakos savo istorijas, kaip jiems knygos padėjo suprasti svarbius dalykus.

5–8 klasėms bus siūlomos edukacijos. Kiekvienos edukacijos metu dalyviai susipažins su vis kitu žaidimo ir knygos herojumi, sužinos jų gyvenimo istorijas. Įdomu tai, kad visi herojai yra labai skirtingi ir bent viename iš jų jaunuoliai gali atrasti dalį savęs, pamatyti savo turimų savybių panašumų, pasimokyti iš jų, rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Žaidimas susietas su bibliotekoje esančia Draugotekos knygų lentyna ir prie bibliotekos įrengtu knygomatu. Žaidime pasiūlytas knygas galima užsisakyti į knygomatą tiesiog bežaidžiant.

Kupiškio viešoji biblioteka įgyvendina Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ veiklas.

 

Bibliotekininkė Ingrida Žurauskienė


Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-09