Skapiškio krašto metraštininkė: Stanislava Mažeikytė

Rodos dar vakar įrašinėjome pokalbį su Mokytoja Skapiškio miestelio centre... Jau prabėgo treji metai, kai ji iškeliavo Amžinybėn ir liko pasakojimai tik iš būtojo laiko... Birželio 1 d. jai būtų 95-eri.
                      Šiandien Jums siūlome susipažinti su kraštotyrininkės Stanislavos Mažeikytės parengta „Skapiškio miestelio Dariaus ir Girėno g. (Kalvarnikų) istorija“, kuri publikuojama jos brolio Antano sutikimu. Jis suteikė leidimą rankraštinio sesers Stanislavos palikimo viešinimui, kad būtų prieinamas visiems, besidomintiems Skapiškio miestelio istorija, kurios metraštininke ilgus metus buvo jo sesuo. Įdomu tai, kad šį dokumentą, jau būdama garbaus amžiaus, kompiuteriu surinko pati autorė. Kaip prisimena Skapiškio bibliotekos darbuotoja Roma Bugailiškienė: „Tris mėnesius eidavome į darbą ir iš darbo kartu...“
                      Virtualioje parodoje susipažinsite su Kalvarnikų gatvės istorija Skapiškyje, keletu fotografijų iš mokytojos Stanislavos Mažeikytės asmeninio archyvo bei filmuota medžiaga iš Kupiškio viešosios bibliotekos archyvo.
Bibliografė Jolita Pipynienė
Kviečiame žiūrėti:
 
Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-15 13:07Galerija