Renginiai

„Knygiaus“ klube – vasaros skaitymų aptarimas

2020 09 24

Klubo narių susitikimo, vykusio rugsėjo 23 d., pagrindinė tema buvo vasaros skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatų aptarimas ir dalyvių apdovanojimas. Penkių užduočių vasaros skaitymo maratonas 25 suaugusiems ir 8 vaikams nepasirodė pernelyg sunkus, – priešingai: 2 klubo narės įveikė iššūkį po du kartus. Vasaros skaitymo varžytuvėse dalyvavusioms knygų bičiulėms bibliotekos direktorius Algirdas Venckus įteikė diplomus, liudijančius apie įveiktą iššūkį, skirtukus su vaistažolių sėklomis ir po bibliotekos prizą, ypač praversiantį pandemijos metu – visoms po spalvotą daugkartinę veido apsaugos kaukę. Jaunieji skaitytojai taip pat paskatinti diplomais ir šokoladu. Visiems dalyviams palinkėta ir toliau draugauti su knyga, viliantis, kad ir toliau knygų gerbėjai galėtų susirinkti bibliotekoje, kiek leidžia sąlygos pandemijos metu.
„Knygės“ gyvai dalijosi knygų skaitymo nuotykiais, perteikė skaitytųjų įspūdžius: Ritą sudomino P. Lemaitre „Iki pasimatymo ten aukštai“, kurią rekomenduotų visiems perskaityti, Jurgitai patiko D. Tartt „Dagilis“, Asta naujai atrado A. Baltakį, perskaičiusi jo „Skrynelę dvigubu dugnu“. Jolanta rekomendavo E. Ferrante romaną „Nuostabioji draugė“, žavėjosi puikiai „sukaltu“ J. Nesbo detektyvu „Sūnus“, pakomentavo A. Mickevičiaus „Vėlines“. Šiltų atsiliepimų sulaukė ir kai kurių skaityta J. Lago „Liucija“ bei daugelis kitų savaip patrauklių knygų. Įdomu tai, kad besirausiant viešosios bibliotekos arba nuosavose knygų lentynose, į skaitymo akiratį papuola ir tokių kūrinių, kurių savo noru neskaitytum, bet jei iššūkis reikalauja... Daugelis prisipažino, kad gamtos tematikos arba ilgo eiliuoto kūrinio savo noru gal ir nebūtų skaičiusios, bet ir čia būta malonių atradimų: daugiau sužinota apie paukščių ar vabzdžių gyvenimą, pasigėrėta gamtos aprašymais. Iš eiliuotų kūrinių – įveikta net Homero „Odisėja“! Buvo ir knygų, sulaukusių vertinimo – „visiškos pievos”. Ką gi, – skaitymas juk irgi nuotykis.
Klubo vadovė Edita papasakojo apie klubo narių aplankytus teatro spektaklius bei matytus kino filmus. Ypač sužavėtos „knygės“ buvo drama „Buda palėpėje“ (rež. Birutė Mar) pagal to paties pavadinimo J. Otsuka knygą. Spektaklis ką tik parodytas Kupiškio žiūrovams rugsėjo mėnesį vykusiame festivalyje „Art do“. „Knygiaus“ kuratorė bibliotekininkė Rita pristatė naujai gautas knygas, o spaliui ji rekomendavo paskaityti Izraelio autorių kūrinius, nes Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2020 metus skelbė Izraelio literatūros metais.
 
J. Širvinskienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Foto R. Vilčinskienės

Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-24