Renginiai

Eko stovykla Skapiškyje

2020 09 24

Skapiškio bibliotekoje šią vasarą veikė vaikų vasaros „Eko stovykla“ – tarsi tęstinumas, tai kas vyksta visus metus bibliotekoje, Eko dirbtuvėlėse. Stovyklos metu buvo įtraukti ne tik vaikai, bet ir tėveliai, ypač iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Bibliotekai bendradarbiaujant su Kupiškio socialinių paslaugų centro Skapiškio seniūnijos socialine darbuotoja Jurgita Jasiūniene bei atvėjo vadybininke Jolanta Petraitiene, tai įgyvendinti pavyko. Stovyklos metu buvo gaminami lauko baldai, namų apyvokos daiktai iš atliekų. Gaminant baldus, ypač paskutiniame etape, reikėjo ir vyresnių pagalbos.
Paįvairinant vaikams stovyklos veikas, buvo pasikviestos edukatorės iš Vilniaus: Jurgita Steponavičienė ir Ligita Bugailiškytė. Šaunios viešnios papasakojo visą tiesą apie ekologiją, nuo mitybos grandinės ir toliau... Biblioteka buvo pilna pažintinių priemonių: iškamšų, gyvūnų skeletų, ilčių rinkinių ir dar daug visko. Pabaigoje vaikai prikėlė antram gyvenimui pasenusį popierių.
Paskutinė vaikų vasaros stovyklos diena buvo susitikimas su ekologinio žygio „Už Švarią Lietuvą!” dalyviais Pandėlyje, Rokiškio r., kurių vadovas Giedrius Bučas. Susitikimo metu buvo kalbama apie atliekų rūšiavimo naudą ir kaip mažinti atliekas. Ko galėtume atsisakyti?!
Kaip smagu, kad apsijungus kelioms institucijoms, mylim gamtą ir matom ne tik jos grožį ir harmoniją, bet ir problemas susijusias su tos harmonijos išsaugojimu. Stovykla ir vasaros pabaiga praleista turiningai. Bibliotekos balkone atsirado lauko baldai – nauja erdvė vaikų užimtumui.

 

Roma Bugailiškienė

Skapiškio padalinio vyresn. bibliotekininkė


Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-24