Naujienos

Laisvės gynėjų dieną

2023 01 17

Sausio 13-ąją, Kupiškio viešoji biblioteka pakvietė paminėti į Kupiškio miesto aikštę. Čia esančiame bibliotekos kupole nuo 13 iki 16 valandos bibliotekos darbuotojai ir skautai kvietė prisiminti prieš trisdešimt dvejus metus vykusius įvykius ir pažvelgti į vaizdo projekcijoje matomus to meto spaudos puslapius: kaip buvo keliama įtampa prie Aukščiausiosios tarybos rūmų,  keliamos maisto produktų kainos ir dėl to vykęs K. Prunskienės vyriausybės atsistatydinimas, naujojo premjero A. Šimėno dingimas ir kiti dramatiški epizodai, atvedę prie sausio 13-osios įvykių. Dabar stebina didelė to meto spaudos įvairovė ir tiražai, aktualijų pateikimas pridėtinių lapelių forma ir kiti to audringo laikotarpio spaudos faktai.

Kupolas dėkinga vieta – čia galima rasti užuovėją ir priebėgą nuo lietaus, todėl čia skambėjo ir to meto muzika – gerai mums žinomos ir atpažįstamos dainos.

Nepaisant darganoto oro, skautai sėkmingai įdegė laužą ir jo skleidžiama šviesa dar kartą priminė tos dienos atmosferą kaip ir šilta arbata, kuria pasivaišinti galėjo visi apsilankę kupole.

 

 

Kupiškio viešosios bibliotekos informacija
Foto I. Žurauskienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-17