Naujienos

Kviečiame

2020 12 27

naudotis elektroninėmis bibliotekos paslaugomis
 
      Knygų pratęsimą atlikti bekontakčiu būdu:
Ì  internetu el. kataloge LIBIS https://kupvb.libis.lt/index.jsp, (prisijungimo vardas: skaitytojo pažymėjimo numeris, slaptažodis: jūsų pavardė lietuviškomis raidėmis);
Ì  telefonu ar el. paštu: Viešojoje bibliotekoje Lankytojų aptarnavimo skyrius (8 459) 35 473, rita.senvaite@gmail.com, Vaikų erdvė (8 459) 35 469, vaikai@kupiskis.rvb.lt.
 
      Kviečiame susipažinti su 2019–2020 m. išleistais leidiniais apie Kupiškį.
 
      Apsilankyti rubrikoje Žymūs kupiškėnai ir pavartyti jų biografijas.
 
      Laikas namuose neprailgs žiūrint kupiškėniškos tematikos vaizdo įrašus, klausantis radijo laidų LRT.lt mediatekoje.
 
      Siūlome paklausyti mūsų skaitytojų, bibliotekos bičiulių įgarsintų knygų ištraukų rubrikoje „Knygius“ skaito.
 
      Mažuosius bibliotekos bičiulius ir jų tėvelius kviečiame klausytis bibliotekininkės Laimutės pasakėlių.
      Susipažinti su Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio, Biržų istorija ir kultūra atnaujintame interaktyviame žaidime „Pažink Panevėžio kraštą“.
 
 
      Autentiški pasakojimai apie Kupiškio krašto istorinius objektus, įvykius, žymius žmones, kaimus – interaktyviame žemėlapyje Prabylanti krašto istorija“.
 
      Interaktyvus citatų žemėlapis „Kupiškis amžininkų liudijimuose“ siūlo pažinti Kupiškio kraštą per literatūrą. Čia rasite daugiau nei 90 cituojamų tekstų apie Kupiškį, jo apylinkes, vienaip ar kitaip minimus vietovardžius, pasakojamas istorijas, papročius, kruopščiai surinktus iš šio krašto kilusių rašytojų kūrinių.
 
      Artimiau susipažinti su Kupiškio rajono Skapiškio, Noriūnų, Šimonių seniūnijose ir Antašavos krašte esančiais kultūros, istorijos ir gamtos paminklais, siūlome virtualias pažintines keliones interaktyviame žemėlapyje „Mūsų krašto QR kodas“.
 
      Prisiminti šiame krašte gimusius, gyvenusius, iškilius veiklos pėdsakus palikusius ne tik Kupiškio krašte, Lietuvoje, bet ir už jos ribų, Anapilin iškeliavusius žymius žmones, virtualiai aplankyti jų amžinojo poilsio vietas, kviečiame atvėrus, ką tik naujai sudarytą, interaktyvų žemėlapį „Ramybės takais: interaktyvi kelionė“.
 
Apžiūrėti projekto „Kartas sujungianti fotografija“ nuotraukų parodą „Mano žvilgsnis į Kupiškį“, prisiminti kupiškėną poetą, žurnalistą Kazimierą Vilių Laužiką, humanitarinių mokslų daktarę Aldoną Vasiliauskienę, poetą, literatūros kritiką Valdemarą Kukulą, skulptorių Juozą Kėdainį, tautodailininką Bronių Kėdainį, Lietuvos Steigiamojo Seimo narius, kupiškėnus Antaną Purėną ir Kazimierą Jokantą, dar kartą pažvelgti į fotometraštininko Juozo Kraujūno ir etnografo Balio Buračo užfiksuotus kadrus galimybę suteikia mūsų bibliotekos darbuotojų parengtos virtualios parodos.
 
 
                      Domitės senovinėmis kupiškėnų vestuvėmis ir ilgamečiu jų muzikantu Aleksandru Kriūka, o gal įdomi daugiau kaip 50 metų Kupiškyje gyvenusio gydytojo Ipolito Franckevičiaus kilni mediko veikla? Jums pagelbės bibliotekos skaitmeninės kolekcijos. Prisiminkite, ką rašė rajoninis laikraštis „Stalino keliu“ (1946–1960 m.).  
 
Elektroninės knygos portale ibiblioteka
 
Elektroninės knygos, dokumentai, leidiniai prieinami turint skaitytojo pažymėjimą bei prisijungimą LIBIS sistemoje. Galite skolintis ir skaityti elektronines knygas 14 kalendorinių dienų, vienu metu galite skaityti 2 elektronines knygas, o naudojimosi jomis laikotarpį galite prasitęsti du kartus po 14 dienų, jeigu jos nėra rezervuotos kito skaitytojo. Kilus klausimams skambinkite tel. 8 (459) 35473.
 
Projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai
 
                      Laisvai prieinama mokomoji medžiaga https://mokymai.vipt.lt/node/567, savarankiškam mokymuisi pritaikyta medžiaga https://www.prisijungusi.lt/savarankiskas-mokymasis/.
 
 
                      Kviečiame naudotis užsienio duomenų baze EBSCO Publishing , kuri siūlo visateksčius elektroninius socialinių ir humanitarinių mokslų, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalus, laikraščius ir žinynus.
 
Dėl prisijungimo duomenų kreipkitės el. paštu  jolmoko@gmail.com. Nurodykite savo vardą, pavardę bei skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu.
 
  Sekite mus:
 
Mes dirbame Jums!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-07