Naujienos

Kviečiame aplankyti

2022 08 24

viešosios bibliotekos Abonemento skyriuje (I a.) veikiančią Reginos Krivašejevos kūrybinių darbų parodą (parodą parengė L. e. p. vedėja R. Senvaitienė)

DŽIAUGSMAS KURTI:

Savo kūrybą Regina Krivašejeva pristato ne pirmą kartą. Jos darbais buvo galima pasigrožėti rajono tautodailininkų kūrybos darbų parodoje Kupiškio etnografijos muziejuje. Kupiškyje gimusi ir augusi Regina, baigusi mokyklą, išvyko studijuoti į sostinę. Ten ir pasiliko gyventi ir dirbti. Išėjusi į pensiją nutarė grįžti į Kupiškį, į savus namus visada labai miela parvažiuoti. Regina labai džiaugiasi šituo savo apsisprendimu. Viskas čia sava.

Rankdarbiai jai niekada nebuvo svetimi. Siūti, megzti išmokė mama. Ieškodama, kuo norėtų užsiimti, kaip galėtų paįvairinti kasdienybę, Regina įstojo į Trečiojo amžiaus universitetą. Džiaugiasi čia sutikusi daug kūrybingų moterų. Reginos rankų darbo odiniai viršeliai užrašinėms, juos puošia piešdama ant odos akriliniais dažais. Užrašines moteris įsigyja parduotuvėje, o tuomet keičia jų viršelius, daro iš natūralios odos. Regina kuria ir spalvingus skiautinius. Labai smagu dirbti su medžiaga, šis darbas malonus rankoms, patinka derinti spalvas, raštus. Skiautiniai siuvami iš vadinamųjų blokų, reikia juos sugalvoti, tada derinti tuos blokus, spalvas. Pradžioje Regina kūrė mažesnius skiautinius – puodkėles, pagalvėlių užvalkalus, paskui darbai darėsi vis didesni – vaikiškos antklodės, lovos užtiesalai. Jos rankose senos medžiagos atgyja, specialiai naujų nereikia pirkti. Regina dar norėtų pabandyti ir ką nors naujo. Reginai kūryba yra atsipalaidavimo būdas, pabėgimas nuo kasdienybės, prasmingai praleistas laikas.


Paskutinį kartą redaguota: 2022-08-24