Naujienos

Duomenų bazės

2022 01 19

Kupiškio viešojoje bibliotekoje 2022

Kasmet Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka skelbia informaciją apie prenumeruojamas duomenų bazes, virtualiai pasiekiamas ir Lietuvos viešųjų bibliotekų lankytojams. Šiais metais Jums siūlome gilinti mokslo žinias bei studijuoti savarankiškai.
 Infolex duomenų bazė – tai Lietuvos teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybės institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat su Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.
 Kupiškio viešosios bibliotekos vartotojams ne vienerius metus jau žinoma EBSCO Publishing duomenų bazė, siūlanti visateksčius elektroninius socialinių ir humanitarinių mokslų, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalus, laikraščius ir žinynus. Ja galima naudotis ir bibliotekoje, ir nuotoline prieiga, tik būtina kreiptis į duomenų bazes administruojantį darbuotoją Kraštotyros ir edukacijos skyriuje.
 Įsigyta Naujienų agentūros BNS paslauga. Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės yra galima per bet kokią interneto naršyklę, suvedus BNS tinklapio adresą  https://www.bns.lt.
 
Jolita Pipynienė
                                                                 Kraštotyros ir edukacijos skyriaus bibliografė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-19