Naujienos

Bibliotekoje dar viena paslauga

2024 04 02

Kupiškio viešoji biblioteka pristato dar vieną paslaugą vartotojams – nuo balandžio mėn. 2 d. bibliotekoje įdiegta savitarnos sistema – RFID (Radijo Bangų Identifikacijos sistema), kuri susieta su LIBIS (Lietuvos integralia bibliotekų informacijos sistema). Tai galimybė skaitytojams knygas pasiimti ir grąžinti savarankiškai. Naudotis savitarnos sistema itin paprasta, o kilus klausimams, bibliotekos darbuotojai visada pasirengę padėti ir pakonsultuoti. Specialūs įrenginiai vienu kartu leidžia išduoti arba grąžinti iki penkių knygų. Norint leidinius pasiskolinti, reikės turėti skaitytojo pažymėjimą, o grąžinimui jis nebus reikalingas.

Bibliotekoje įdiegta nauja paslauga naudinga ne tik skaitytojams, tačiau ir bibliotekininkams. Šie vietoje rutininių knygų išdavimo ir grąžinimo procedūrų gali skirti daugiau laiko konsultacijoms ir knygų rekomendacijoms.

Priėjęs prie įrenginio skaitytojas pirmiausia turės ekrane pasirinkti, kokį veiksmą jis nori atlikti (pasiimti ar grąžinti leidinius), tuomet po rausvai šviečiančiu spinduliu padėti savo skaitytojo bilietą (taip sistema identifikuos vartotoją), galiausiai, tiesiog padėjus ant įrenginio leidinius jie bus akimirksniu nuskaitomi (išduodami arba grąžinami). Skaitytojas taip pat galės atsispausdinti išduoties ar grąžinimo veiksmą patvirtinantį kvitą bei peržiūrėti asmeninę informaciją apie paimtus leidinius.

 

Viešosios bibliotekos informacija

 


Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-03