Naujienos

Bibliotekininkai lankėsi Ukmergės krašte

2021 08 31

Tęsiant tradiciją kasmet aplankyti bent vieną įdomia veikla, moderniomis ir šiuolaikiškomis patalpomis išsiskiriančią šalies biblioteką, paskutinę vasaros dieną lydimi lietaus, bet puikios nuotaikos, Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojai lankėsi Ukmergės rajono Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje. Šiltai kolegas iš Kupiškio pasitikusi bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė aprodė suremontuotas patalpas, modernias erdves, pristatė bibliotekos veiklą. Visuomet yra ko pasimokyti iš kolegų.
Išvykos metu bibliotekininkai apsilankė ir Ukmergės kraštotyros muziejuje, kurio ekspozicija pasakoja šio krašto istoriją nuo seniausių laikų iki XX a. vidurio, pristatomi XIX–XX a. politiniai įvykiai, yra įrengta ekspozicija, skirta žydų istorijai. Muziejininkas Vladas lydėjo kupiškėnus ne tik parodų salių labirintais, bet ir Ukmergės miesto klaidžiomis, savas istorijas turinčiomis gatvelėmis, kvietė pasigrožėti unikaliais nuo piliakalnio atsiveriančiais vaizdais. Pažintis su žydų kultūra pratęsta skanaujant žydų virtuvės patiekalus restorane „Big stone“. Kelionė po Ukmergės kraštą užbaigta apsilankymu Taujėnų dvare, garsėjančiame sutvarkytais klasicistiniais rūmais ir juos supančiu parku.
Turininga metodinė-pažintinė kelionė suteikė galimybę atitrūkti nuo kasdienybės, pasisemti naujų idėjų, apsilankyti dar nebūtose vietose, artimiau susipažinti su žydų kulinariniu paveldu. Dėkojame sutiktiems nuoširdiems, savo kraštą mylintiems, istoriją saugantiems ir tradicijas puoselėjantiems, mums savo laiką skyrusiems ukmergiškiams.
 
Metodininkė Jolanta Vosylienė

Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-02