Knygiaus knyga

Jurgita siūlo paskaityti

2021 06 21

Lizos butas

Vaiva Rykštaitė

Nuostabi knyga apie mergaitę, jos mamą ir kelis jos vyrus, mergaitės tėčius. Ypatingai plačiai kūrinyje piešiamas motinos paveikslas. Perskaičius šią knygą būtų nesunku parašyti rašinį apie motiną:). Mergaitės mama tokia gyva, ryški ir įdomi asmenybė ir kaip motina, ir kaip moteris. „Mama juokiasi kaip prasirūkiusi ragana, balso stygas aptepusi medumi". Mamos balsas „vyrų rankų gyvaplaukius šiaušiantis balsas". Nors šios moters gyvenime buvo daug vyrų, kurie bandė su ja susilaukti kūdikio, tačiau vietos čia buvo tik vienai mergaitei Gintarei.

Išdalintos žvaigždės

Tai pasakojimas apie „raitąją biblioteką“ ir apie moteris, kurios vežiojo knygas. Knygoje parodoma, kokia svarbi kartais gyvenime būna knyga. „Per kelis gyvavimo mėnesius raitoji biblioteka tapo daugelio dalykų simboliu ir dėmesio traukos centru. Kai kurie nežinojo, ką apie ją galvoti, kai kuriems ji buvo tarsi krislas akyje. Bet vieną šaltą, drėgną kovo vakarą ji tapo maža, šilumą ir šviesą skleidžiančia prieglobsčio salele“. Tačiau paslaptinga „Mėlynoji knygelė“, kuri ėjo iš rankų į rankas, kuri padėjo ne vienai, pasėja nepasitikėjimo sėklą. Viskas ėmė griūti, viskas dėl ko buvo stengtasi. Griuvo draugystė, biblioteka ir visos viltys. Bet... Verta perskaityti tiems, kas myli knygas.

Mano vyro žmona

Jane Corry

Tai puikus psihologinis trileris, kurio pagrindinė mintis, jog niekas taip netraukia kaip tai, ko neįmanoma turėti. Knyga užvaldė mane. Pasakojimas prasideda neatskleistu praeities išgyvenimu, kuris pagrindinei veikėjai Lilei sudėlioja likusį gyvenimą. „Praeitis yra vos sekundės senumo, dabartis gyvuoja trumpą akimirką, o paskui nusprūsta istorijon“. Lilė pasirenka teisininkės profesiją, tikėdamasi ištaisyti praeities klaidą. Kad ir kaip ji stengiasi, tačiau „niekada negali iki galo pažinti kito žmogaus. O ypač savęs. Kiekvienas žmogus – prieštaravimų kratinys“. Lilei šypsosi sėkmė, ji laimi įvairias bylas, tačiau, „popieriaus lapas – ne trintukas ir ne klaidas užtepančio baltuko buteliukas. Dokumentas negali ištrinti prisiminimų, tradicijų, įpročių...“. Negalėjau paleisti knygos, nes taip norėjosi sudėlioti visus taškus ir išsiaiškinti kas, kur ir kada... 
 
Jurgita

Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-23