Susitikimas su Violeta Palčinskaite

DSCF8190

Kupiškėnai literatūros mylėtojai sulaukė dar vieno įdomaus susitikimo: lapkričio 6 dieną viešojoje bibliotekoje apsilankė poetė, dramaturgė, scenaristė, vertėja, vaikų literatūros klasikė, 2012 metų vaikų knygos karalienė Violeta Palčinskaitė.

Su jos eilėraščiais užaugo ne viena skaitytojų karta, o jos tekstais parašytas dainas žino net ir neskaitantys poezijos. Kaip ir prieš keletą metų Palėvenėlėje, taip ir šį kartą Kupišky, poetė apsilankė pakviesta kunigo ir poeto Justo Jasėno, gero bibliotekos bičiulio. Šį kartą kun. Justas persikūnijo į mažą trumpakelnį berniuką ir, atsisėdęs ant kėdutės, žaislų apsupty, pradėjo skaityti V. Palčinskaitės eilėraščius. Grakščios ir skambios eilės akimirkai leido visiems pasijusti vaikais...
Rašytoja dalinosi nepamirštamais prisiminimais iš kūrybinės kelionės po Jungtines Amerikos Valstijas: aplankyta 10 valstijų, įvyko 16 susitikimų – keli susitikimai per dieną su suaugusiais ir mažaisiais skaitytojais, lūžtančios salės ir akimirksniu išpirktos knygos. Violeta pasakojo, kad kai kurie skaitytojai į susitikimus ateidavo su seniai leistomis knygelėmis, atsivežtomis iš Lietuvos. Tai ją paskatina ir toliau rašyti vaikams.
Išgirdusi klausimą, ar tikrai dabar vaikai neskaito, poetė sakė, jog tikrai nėra taip, kad vaikai neskaitytų, tik dabar gyvenimo tempas greitesnis, atsirado naujos technologijos, bet vis tiek vaikai nori bendrauti. Neretai po susitikimų vaikai paprasčiausiai nori apsikabinti, arba tiesiog būti išklausyti. Iš viešnagės Norvegijoje gimė apysaka „Muzika troliui".
Violeta Palčinskaitė prisipažino, kad niekada negalvojo rašyti memuarų, tačiau įkalbėta leidėjų pabandė ir jai patiko. Taip gimė dvi knygos – „Atminties babilonai, arba aš vejuos vasarą" (2015 m.) ir „Paslapties babilonai arba aš tau siunčiu labų dienų" (2019 m.). Pastaroji pristatyta šio susitikimo metu. Ištraukas iš šios knygos skaitė J. Jasėnas. Viešnia padovanojo keletą knygų su autografais bibliotekos suaugusiems bei mažiesiems skaitytojams.
Ilgiems rudens vakarams paįvairinti literatūros mylėtojams lieka įsigytos knygos, autorės autografai ir nuoširdaus bendravimo prisiminimas.


Roma Vasiliauskienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto

Papildoma informacija